Erik Jirka.
Erik Jirka. (Autor: TASR)
Sportnet|15. aug 2021 o 23:40

Real Oviedo obral o body jeho bývalý hráč.

OVIEDO. Slovenský futbalový útočník Erik Jirka debutoval v druhej najvyššej španielskej súťaži La Liga 2 za klub Real Oviedo. V minulosti si dres tohto klubu obliekal aj legendárny útočník Peter Dubovský.

Jirka išiel na ihrisko v 80. minúte za stavu 2:1, keď vystriedal strelca prvého gólu Vitiho. Gól však streliť nedokázal, v 88. minúte inkasoval len žltú kartu.

Naopak, podarilo sa to hráčovi hostí, striedajúci Joselu vyrovnal v 89. minúte na konečných 2:2 z pokutového kopu.

Zaujímavosťou je, že Joselu pôsobil v Reale Oviedo od sezóny 2018/2019 rok a pol. V drese Luga debutoval a skóroval hneď v prvom zápase.

Domov»Futbal»Španielsko»Jirka debutoval za klub, kde hrával aj Dubovský. Jeho tím stratil body v závere