Radosť hráčov Dunajskej Stredy. (Autor: TASR)

Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Košecký, 6625 divákov

ŽK: Káčer, Brunetti, Krstovič, Ramadan - Savvidis

ČK: 76. Savvidis

Dunajská Streda: Petráš - Pinto, Brunetti, Risvanis, Andzouana - Kalmár (77. Veselovský), Dimun, Káčer (77. Nebyla) - Blackman (62. Ramadan), Krstović (+90. Kružliak), Gavrić (77. Szánthó)

Trnava: Takáč - Koštrna (89. Boateng), Štetina, Kóša, Soliu - Savvidis - Procházka, Bukata - Daniel (46. Taiwo), Ristovski (85. Paur), Mikovič (79. Čurma)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Dunajskej Stredy vyhrali v krajskom derby 17. kola Fortuna ligy nad Trnavou najtesnejším rozdielom 1:0.

DAC si víťazstvom upevnil druhé miesto a Nikola Krstovič, ktorý rozhodol o triumfe domácich, s jedenástimi gólmi naďalej vedie tabuľku strelcov.

Prvý polčas veľa rozruchu nepriniesol. Prvá strela zároveň aj prvá šanca zápasu prišla v 21. minúte, keď Kalmár z priameho kopu minul bránu len o centimetre. V 44. minúte získal Gavrič a prihral Krstovičovi, ktorý z prvej prestrelil.

Druhý polčas bol z futbalovej stránky aktívnejší, o čo sa postarali obe mužstvá. V 66. minúte bolo horúco pred trnavskou bránou, ale celú situáciu uzavrela strela Krstoviča, ktorú Takáč chytil.

V 74. minúte sa Procházka postaral o technickú strelu z dvadsiatich metrov, lopta tesne minula Petrášovu bránu. V 76. minúte videl Savvidis za faul druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy.

Veľkú šancu spálil Krstovič v 80. minúte, keď po prihrávke Pinta poslal loptu nad. V 82. minúte bol opäť v akcii, no jeho strelu z ostrého uhla Takáč chytil.

Avšak, v 88. minúte mu to už vyšlo. Po centri z pravej strany poslal Krstovič hlavou loptu do siete, z čoho malo radosť viac ako 6000 divákov na tribúnach.

Hlasy po zápase:

Adrián Guľa, tréner DAC: "Je to cenné víťazstvo, boli sme lepší o gól. Prvý polčas bol taktický, v druhom to už bolo otvorenejšie. Súper mal optickú prevahu, ale pomohli striedania.

Po červenej karte sme súpera zavreli. Gratulujem mužstvu a ďakujem fanúšikom za podporu. Hostia hrali na remízu, ale môj pohľad je, že sme boli minimálne o gól lepší. Je to mimoriadne cenné víťazstvo."

Michal Gašparík, Trnava: "Videli sme vyrovnaný, remízový zápas. Obe mužstvá eliminovali silné stránky súpera, preto nebolo v zápase veľa šancí. V druhom polčase sme dostali duel pod kontrolu, ale dostali sme červenú kartu a to rozhodol."