Veľká smola pre Michalovce. Od prvej výhry v sezóne ich delili sekundy

Fotogaléria (6)
V súboji o loptu Timotej Jambor (Žilina) a Polydefkis Volanakis (Michalovce) v zápase 21. kola futbalovej Niké ligy MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce. (Autor: TASR)
TASR|24. feb 2024 o 16:54

Úspešnú bodovú premiéru má za sebou tak český tréner František Straka.

Niké liga - 21. kolo

Žilina - Michalovce 1:1 (1:1)

Gól: 23. Leinter (vl.) - 90+4. Jambor

Rozhodovali: Valent – Jekkel, Ferenc

ŽK: Hubočan – Niarchos, Volanakis, Ramos, Šimko

Diváci: 1117

Žilina: Belko – Leitner (46. Minárik), Hubočan, Ndjeungoue (62. Ďatko) – Bari, Adang, Sauer (62. Gidi), Javorček – Essomba (69. Iľko), Jambor, Nsona (46. Bile)

Michalovce: Frelih – Šimko, Dzotsenidze, Volanakis, Magda – Bednár – van Kessel (88. Veremiejev), Žofčák (56. Shimamura, 88. Vaško), S. Danko (69. Ramos), Marcin – Niarchos (57. Adekunle)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ŽILINA. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce boli v 21. kole prekvapujúco blízko k prvému víťazstvu v tejto sezóne Niké ligy, no na ihrisku druhého tímu tabuľky MFK Žilina napokon remizovali 1:1

O prvý trojbodový zisk prišli v nadstavenom čase, keď z penalty vyrovnal Timotej Jambor. Pre trénera Františka Straku to bola premiéra na lavičke Michaloviec, ktoré sú naďalej na predposlednom 11. mieste tabuľky.

Fotogaléria zo zápasu Žilina - Michalovce (21. kolo, Niké liga)

Žilinčania sa až postupne dostali do tempa, strelecké šťastie skúšali Adang i Bari.

Šťastie však pri domácich nestálo v 23. minúte, keď Niarchos v jasnej pozícii trafil tyč, no lopta sa odrazila do hlavy ležiaceho domáceho obrancu Leitnera a následne zamierila do Belkovej siete.

Do kabíny tak zamierili hostia s jednogólovým vedením. Druhý polčas otvorili Žilinčania dvojitým striedaním, ktoré síce prinieslo potrebné oživenie, ale nie efektivitu v útoku.

Michalovce sa stiahli do obrany a šťastie následne skúšali v rýchlych protiútokoch.

Žilina všemožne skúšala prelomiť obranný val Strakovej družiny, podarilo sa to až v nadstavenom čase Javorčekovi, ktorý bol pri odvážnom prieniku faulovaný Šimkom a nariadený pokutový kop premenil Jambor.

Hlasy po zápase

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "My musíme vo finále remízu zobrať, ale myslím si, že zápas sme mali gólovo zvládnuť, zvlášť v prvom polčase, kde sme mali dobré situácie, ktoré vieme riešiť lepšie. Nepomohli nám dnes ani striedania a ani zmeny na pozíciách, spokojní nie sme ani s hrou, penalta nám zachránila výsledok. Súper skvele bránil, my sme boli mimoriadne nepresní a musíme riešiť dôvod, pre ktorý to tak bolo. Musíme byť lepšie nastavení aj v hlave."

František Straka, tréner MFK Michalovce: "Som spokojný, pretože sme sa prezentovali veľmi dobre najmä v prvom polčase. Boli sme agresívni, pretože súper má silných a takticky skvele pripravených hráčov. Fajn, bod aj beriem, aj neberiem, pretože sme v závere nepostrážili jeden nábeh súpera. Situáciu nech si každý vyhodnotí podľa seba. Môj tím musím pochváliť, pretože bojoval a som presvedčený, že má na to, aby zostal v lige."