Slavia odpovedala na výhru Plzne, Olomouc vyrovnal v 98. minúte

Futbalisti SK Slavia Praha.
Futbalisti SK Slavia Praha. (Autor: Twitter SK Slavia Praha)
TASR|26. feb 2023 o 18:20 (aktualizované 26. feb 2023 o 20:25)

Žiaden slovenský futbalista gól nestrelil.

PRAHA. Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v nedeľnom zápase 21. kola českej ligy nad Slováckom 2:0 a udržali si pozíciu lídra tabuľky.

Pred druhou Plzňou majú aj po víkende dvojbodový náskok. Aj Viktoria totiž zvládla svoj víkendový zápas a v domácom prostredí zdolala Liberec.

O remíze Olomouca s Pardubicami 2:2 sa rozhodlo až v ôsmej minúte nadstaveného času v druhom polčase. Po faule Robina Hranáča premenil pokutový kop útočník Mojmír Chytil.

V ďalšom zápase zvíťazili hráči Jablonca nad Teplicami 4:1 a nedeľňajší program stretnutí Fortuna ligy ukončila prehra Ostravy s Hradcom Králové 0:2. Čisté konto v drese hostí vychytal slovenský brankár Pavol Bajza.

Česká Fortuna liga - 21. kolo:

Jablonec - Teplice 4:1 (2:0)

Góly: 9. a 83. Sejk, 45.+3 Polidar, 55. Chramosta - 66. Gning (z 11 m)

/Jakub Považanec odohral celý zápas, Jakub Surovčík (obaja Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov/

Olomouc - Pardubice 2:2 (0:0)

Góly: 61. Vodháněl, 90.+8 Chytil (z 11 m) - 59. Hlavatý, 63. Janošek

/Denis Ventúra hral do 66. min., Lukáš Greššák nastúpil v 72. min., Tomáš Digana (všetci Olomouc) sedel na lavičke náhradníkov/

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Góly: 12. a 73. Olayinka

/Ivan Schranz hral do 71. min. - Patrik Šimko sedel na lavičke náhradníkov/

Baník Ostrava - Hradec Králové 0:2 (0:1)

Góly: 23. Leibl, 70. Rynes

/Ladislav Almási nastúpil v 60. min. - Pavol Bajza odchytal celý zápas, Matej Trusa sedel na lavičke náhradníkov/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Slavia odpovedala na výhru Plzne, Olomouc vyrovnal v 98. minúte