Najkratší zápas histórie? Tragikomédia futbalu, krútil hlavou prezident klubu

(Autor: ilustračné - Robo Michalec)
Ivan Mriška|26. okt 2022 o 13:36

Domáci si prihrávali loptu a hostia sa prechádzali.

ŠOPORŇA. Bizarné, nevídané až šialené. Svedkami kuriózneho „zápasu“ sa stali diváci v slovenskej piatej lige.

Tímy ŠK Šoporňa a ŠK Termál Podhájska sa stretli, aby si zahrali osem minút.

Pred deviatimi dňami bol ich vzájomný duel za stavu 0:0 v 85. minúte predčasne ukončený. Hlavný rozhodca poslal tímy do kabín, pretože hráča hostí napadol divák.

Incidentom sa zaoberal Západoslovenský futbalový zväz, podľa ktorého na ukončenie stretnutia nebol dostatočný dôvod. Nariadil tak dohrať zvyšných päť minút plus nadstavený čas.

Hostí bolo len deväť

Na kurióznu dohrávku museli nastúpiť tí istí hráči, ktorí boli v čase prerušenia na ihrisku. Domácim sa to podarilo, no hostí bolo len deväť. Jeden hráč sa zranil a druhý bol v práci.

Mini zápas začínal štandardou situáciou, po ktorej domáci Milan Farkaš okamžite skóroval – 1:0. Futbalisti Šoporne sa z gólu tešili, hráči Podhájskej nechápali.

„Hostia si mysleli, že to iba dohráme. My sme sa však poctivo pripravili. Deň predtým sme hodinu trénovali štandardku, z ktorej sme dali gól. Mali sme ju nacvičenú výborne, hráči sa videli naslepo,“ povedal prezident ŠK Šoporňa Stanislav Rosypal.

Hosťujúci Alexander Soboňa rýchly gól nezvládol a za kritiku zväzu uvidel červenú kartu. Podhájska tak hrala len s ôsmimi hráčmi.

Nasledujúce minúty priniesli nevídaný, priam komický obraz. Domáci si posúvali loptu na vlastnej polovici a čakali na konečný hvizd. Hostia ich nenapádali a doslova sa prechádzali po ihrisku.

Domáci diváci vykrikovali aj na vlastných hráčov. Nechápali, prečo neútočia a nestrelia druhý gól.

„Tragikomédia futbalu. Neprajem žiadnemu klubu, aby musel niečo podobné absolvovať. Ja som to nikdy nezažil a verím, že už nezažijem,“ zaprial si.

Bola to komédia

Futbalisti Šoporne sa za pár minút nespotili. Po mini dohrávke si tak dali hodinový tréning. „Obdivujem hostí, že k nám vôbec vycestovali, na tých pár minút. Klobúk dole,“ vyzdvihol gesto súpera Rosypal.

Z Podhájskej to do Šoporne je päťdesiat kilometrov. Cesta trvá približne hodinu.

„Čudovali sme sa, že to zväz dal kuriózne dohrať. Hráči boli nespokojní, znechutení, ale snažili sme sa ich presvedčiť. Hľadali sme termín a vyšlo to na utorok o piatej, kedy nás bolo najviac - deväť,“ prezradil funkcionár ŠK Termál Podhájska Ondrej Chovan.

Zväz Podhájskej preplatil náklady spojené s cestovaním a zabezpečil rozhodcov. Dohrávaných pár minút rozhodovali iní arbitri ako pôvodný zápas.

„Bola to riadna komédia. Vraj to je naša chyba, že sme skoro opustili riadny zápas. Keď však po konečnom hvizde hráči nasadnú do autobusu a odídu, nič tým neporušia,“ dodal.