Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Futbal-20-MS: Burkina Faso porazilo Slovensko

TASR|1. dec 2003 o 18:06

Abú Zabí 1. decembra (TASR) - Vo svojom druhom vystúpení na futbalových majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Spojených arabských emirátoch prehrali ...

Abú Zabí 1. decembra (TASR) - Vo svojom druhom vystúpení na futbalových majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Spojených arabských emirátoch prehrali slovenskí reprezentanti v Abú Zabí s Burkina Faso 0:1 a skomplikovali si tak postupové ambície zo základnej skupiny. Víťazný gól afrického tímu, ktorý si už v predstihu vybojoval miestenku pre osemfinále, dal v 6. minúte legionár belgického RSC Anderlecht Ousseni Zongo.

Zverenci trénera Petra Poláka, ktorí v otváracom stretnutí šampionátu zdolali domáci tím SAE 4:1, si musia postupovú definitívu zabezpečiť v poslednom stretnutí I. fázy šampionátu proti dvadsiatke Panamy (4. decembra). Do II. fázy MS postupuje dvanásť tímov z prvých dvoch miest v základných skupinách a ďalšie štyri s najlepším bodovým ziskom, respektíve skóre z tretích priečok.

Burkina Faso 20 - Slovensko 20 1:0 (1:0)

Gól: 6. Zongo. ŽK: Diallo, Barro, B. Ouatarra, ČK: 87. Panandetiguiri. Rozhodoval: Al Delawar (Bahrajn).

Zostavy a striedania:

Burkina Faso 20: Diakite - Kinda, Coulibaly, Tassembedo, B. Ouattara - Diallo, Panandetiguiri, Zongo, A. Ouatarra - Barro (58. Nikiema) - Bance
Slovensko 20: P.Kostoláni - M.Kostoláni, Brezinský, Konečný, Čech - Ivana, Pečovský, Bruško, Žofčák (70. Kopúnek) - Halenár, Hološko (82. Bakoš).

Úvod stretnutia vyšiel lepšie semifinalistovi z MS hráčov do 17 rokov v Trinade a Tobagu, ktorý mal hneď dve gólové šance. Najprv v 6. minúte dal, ako sa neskôr ukázalo víťazný gól Zongo, ktorý pohotovo obstrelil brankára P. Kostolániho a vzápätí nevyužil africký tím sólový nájazd. Holandský tréner Burkina Faso Mart Nooij urobil až štyri zmeny v základnej zostave oproti prvému zápasu proti Paname (1:0), zatiaľ čo jeho slovenský kolega Peter Polák dve vynútené kvôli horúčkam v prípade kapitána Kurtyho (Pečovský) a Šeba (Hološko). Po úvodnej desaťminútovke prevzali iniciatívu Slováci, avšak územnú prevahu nedokázali využiť a v niektorých momentoch sa od nich odklonila šťastena. Africkí futbalisti hrali v osobných súbojoch nekompromisne na hranici pravidiel a spoliehali sa na rýchle brejky. Najväčšiu slovenského tímu mal v závere stopér Konečný jeho pokus však skončil na brvne Diakitovej bránky. Tri minúty pred koncom dostal červenú kartu Panandetiguiri, avšak na výsledku sa už nič nezmenilo a tak sa Burkina Faso stala prvým semifinalistom na šampionáte.

Peter Polák, tréner SR 20: "Zápas potvrdil naše očakávania a tvrdá hra súpera nám robila problémy. Rýchly gól, ktorý sme dostali v úvode, narušil naše plány a museli sme otvoriť viac hru. Vypracovali sme si aj šance, avšak v koncovke nám chýbalo športové šťastie. Na viacerých hráčoch sa však prejavila únava spôsobená chrípkovým vírusom. V nedeľu netrénovali pre teploty štyria hráči, z rovnakých dôvodov nenastúpil Kurty a Šebo. Navyše, Ivana a Konečný síce do zápasu nastúpili, avšak posledné dni strávili v posteli. Skomplikovali sme si situáciu, stále to ale máme vo vlastných rukách. Musíme teraz čakať na výsledok ďalšieho zápasu SAE - Panama, zmobilizovať sa a v poslednom stretnutí proti Paname zahrať ako o život."

Súvisiace články