Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej

Floridskí panteri dali J.Kolníkovi a 17 ďalším spoluhráčom ponuky

TASR|28. jún 2003 o 10:28

Florida 28. júna (TASR) - Slovenský hokejový útočník Juraj Kolník dostal spoločne s ďalšími sedemnástimi hráčmi klubu zámorskej NHL Florida Panthers od ...

Florida 28. júna (TASR) - Slovenský hokejový útočník Juraj Kolník dostal spoločne s ďalšími sedemnástimi hráčmi klubu zámorskej NHL Florida Panthers od vedenia klubu ponuky na nové zmluvy. Medzi hráčmi, s ktorými v budúcej sezóne Florida počíta, nechýbajú ani najproduktívnejšia európska trojica Olli Jokinen Viktor Kozlov a Kristian Huselius (20+23).

Pravý útočník Kolník odohral v uplynulej sezóne v drese panterov 10 zápasov s bilanciou 0+1. Okrem odchovanca nitrianskeho hokeja pôsobia respektíve pôsobili v tíme panterov Ivan Majeský a Branislav Mezei.

Dvadsaťštyriročný Fín Jokinen nazbieral v sezóne najviac bodov z panterov za 36 gólov a 29 asistencií. Zdatne mu sekundoval 28-ročný Rus Kozlov (22+34), ktorý zaznamenal svoju prvú sezónu s 20 gólmi. Trojicu produktívnych Európanov uzatvára 24-ročný Švéd Huseliu, ktorý v 78 zápasoch dal 20 gólov a pridal 23 asistencií.

Okrem spomínanej štvorice dostali kvalifikované ponuky na nové kontrakty od vedenia klubu aj útočníci Darcy Hordichuk, Ivan Novoselcev, Jaroslav Bednář, Peter Worrell, Eric Beaudoin, Mike Green, Ryan Jardine, Serge Payer, Denis Švidki a obrancovia Michel Periard, Kyle Rossiter, Mike Van Ryn, Dmitrij Tolkunov a Pascal

Súvisiace články