Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Farkašová je znova vo Svetovom pohári

Návrat. H. Farkašová spolu s navádzačkou N. Šubrtovou. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 29. jan 2014 o 23:00

Po viac ako dvoch mesiacoch prestávky zapríčinenej zranením sa do pretekového kolotoča vracia zrakovo postihnutá lyžiarka Henrieta Farkašová.

Stane sa tak na pretekoch Svetového pohára, ktoré prebiehajú počas tohto týždňa vo francúzskom Tignes.

ROŽŇAVA/TIGNES. „Vo Francúzsku vynechávam rýchle disciplíny, teda zjazdy a budem štartovať v obrovskom slalome a možno nastúpim aj na štart superkombinácie. Ale to sa rozhodnem podľa pocitov a aktuálnych podmienok,“ upresnila na úvod Henrieta Farkašová.

V aktuálnom Svetovom pohári úspešnej paralympioničke už ani tak nejde o celkové výsledky, keď kvôli zraneniu vynechala predchádzajúce podujatia. Sústredí sa na iné. „Hlavne potrebujem absolvovať nejaké štarty na pretekoch pred Soči a adaptovať sa znovu do tej pretekovej atmosféry. Tiež to bude pre mňa ukazovateľom, nakoľko, v porovnaní so súperkami, ovplyvnilo moje výkony zranenie,“ pokračovala H. Farkašová.

Pred pretekmi v Tignes už strávila pár tréningových dní na svahu. „Tréneri sa vyjadrovali k mojim jazdám, že na nich nebolo badať, že som po zranení kolena a aj sama som mala dobrý pocit na lyžiach. Napriek tomu mám určité obavy, ako bude koleno naďalej držať v záťaži,“ priznala H. Farkašová.

Zimné paralympijské hry (ZPH) v Soči sa blížia, do ich začiatku ostáva 36 dní. Čas na prípravu sa kráti. „Kvôli zraneniu som nemala kontakt so snehom a lyžami dva a pol mesiaca, čo je dosť dlhá doba pred ZPH. Ale veľa som na sebe makala, aby som sa v čo najlepšej forme vrátila na lyže, tak verím, že ten zvyšný čas bude stačiť na doladenie formy na svahu,“ uviedla H. Farkašová.

Vo Francúzsku bude štartovať s navádzačkou N. Šubrtovou. Po pretekoch v Tignes bude pre H. Farkašovú Svetový pohár pokračovať podujatím vo švajčiarskom St. Moritzi. Od 3. - 6. februára sú tam naplánované preteky v slalome a obrovskom slalome.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.