Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Fanúšikovia Dortmundu: Götze, si zradca

Mario Gotze strieľa proti Realu v Madride v základnej skupine Ligy majstrov v novembri 2012. (Autor: SITA/AP)
SITA|24. apr 2013 o 08:23

Doslova sa búria proti odchodu Götzeho do konkurenčného tímu. Proti Realu ho chcú vypískať.

DORTMUND. Nemeckého stredopoliara Maria Götzeho čakajú v závere sezóny ťažké dni. Fanúšikovia Borussie Dortmund sa búria proti jeho odchodu do konkurenčného Bayernu Mníchov.

Fanúšikovia Borussie chcú v stredu Götzeho v zápase semifinále Ligy majstrov proti Realu vypískať. Hráčovi odkazujú, že pre nich už neexistuje.

Ihneď po uverejnení informácie vybehli redaktori nemeckých televízii do ulíc a pýtali sa fanúšikov Dortmundu v živých vstupoch, čo si o tom myslia.

Mnohí mu už nevedia prísť na meno, označujú ho za Judáša a trhajú dresy. Všetko sa deje len deň pred semifinále Ligy majstrov, v ktorom Borussia nastúpi proti Realu Madrid.

"Chcem požiadať našich fanúšikov, aby nás v zápase s Realom podporovali. Viem, že ich tento prestup sklamal, ale 90 minút musia byť na našej strane. A kto to nedokáže, radšej nech venuje lístok niekomu inému," zareagoval tréner Borussie Jürgen Klopp.

Bayern by mal za Götzeho zaplatiť odstupné 37 miliónov eur. Už prišlo aj k podpisu zmluvy. Dvadsaťročný talent údajne zarobí v Mníchove ročne 7 až 12 miliónov eur.

Športový riaditeľ Bayernu Matthias Sammer označil Götzeho za "talent storočia", hráča si vraj vytypoval od leta nový tréner Mníchovčanov Pep Guardiola, ktorý vo funkcii nahradí odchádzajúceho Juppa Heynckesa. O Götzeho služby mali záujem aj Barcelona, Manchester City a Arsenal Londýn.

Súvisiace články