Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Fanúšikovia Borussie držali hráčov na štadióne

Sportnet|26. okt 2004 o 00:00

DORTMUND - Kríza nemeckého futbalového klubu Borussia Dortmund sa ďalej prehlbuje. Nemecký majster a finalista Pohára UEFA spred dvoch rokov klesol po sobotňajšej domácej prehre 0:2 s Hamburgom na 15. miesto bundesligy a pohneval si aj svojich fanúšikov.

Tisíce priaznivcov BVB sa po druhom góle v sieti brankára Weidenfellera otočili chrbtom k trávniku a skandovaným pokrikom "Dortmund ide dole" dali najavo svoju nespokojnosť.

Niekoľko stoviek rozhorčených divákov navyše bránilo autobusu s hráčmi Borussie odchodu z Westfálskeho štadióna. Situáciu musel upokojiť domáci stredopoliar Sebastian Kehl: "Všetci sme sklamaní. Nikto nemá rád prehry. Stáť tu pred vami a snažiť sa ospravedlniť neúspech nie je veľká zábava."

Napriek neúspechom však vedenie Borussie naďalej dôveruje trénerovi Bertovi van Marwijkovi. "Koučovi stále veríme. Nie je žiadny kúzelník, rovnako ako nikto z nás. Z problémov sa musíme dostať sami. Nemôžeme sa spoliehať ani na zimné prestupové obdobie, keďže máme dlhy vo výške 118 miliónov eur," povedal Reinhard Rauball, ktorý 14. novembra vystrieda v prezidentskom kresle Gerda Niebauma.

(sita)

Súvisiace články