Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Fabian uchoval Popradu nádej

Sportnet|Publikované 15. mar 2009 o 23:00

Až v poslednom, zajtrajšom kole sa rozhodne o tom, kto z dvojice Nitra, Poprad spoločne s Kežmarkom bude účastníkom baráže o udržanie sa medzi

hokejovou elitou. I keď "kamzíci" včera na svojom ľade zdolali Žilinu (2:1), nezakopli ani hráči spod Zobora, ktorí porazili Kežmarok (3:2).

POPRAD. Matematika je jasná. Ak sa chcú Podtatranci vyhnúť baráži a mať už zajtra po sezóne, musia v Kežmarku získať aspoň o bod viac ako Nitra v Žiline...

"Bolo úplne jedno, či vyhráme 10:0, alebo 2:1, išlo nám iba o tri body a tie sme našťastie získali. Rovnako naplno musíme zabodovať aj v Kežmarku a čakať, či Nitra v Žiline zakopne, alebo nie. V prvej tretine sa na to ešte ako-tak dalo pozerať. Mali sme v nej nejaké 3-4 šance, ktoré sme nepremenili. Potom sa to už s nami viezlo, druhá tretina bola strašná. Nakoniec musíme byť radi, že sme udržali aspoň tých 2:1," povedal nám autor dôležitého víťazného presného zásahu z 54. minúty Štefan Fabian.

Nemajú to v rukách

Ani prípadné zajtrajšie víťazstvo v Kežmarku Popradčanom nemusí stačiť na záchranu. Ak totiž Nitra v Žiline získa tri body, do baráže pôjdu "kamzíci."

"Nemáme to vo vlastných rukách, ale zázraky sa dejú. Nemali sme šťastie počas celej sezóny, možno sa k nám prikloní v poslednom zápase. Do baráže nikto z nás ísť nechce, je tam vybičovaná atmosféra, prvoligisti v nej nemajú čo stratiť. Celé mužstvo veríme, že aspoň na konci sezóny budeme mať trošku šťastia. V Kežmarku nemusíme hrať vôbec pekne, môžeme mať tri strely za zápas, pôjde len o to, aby sme získali tri body. Je jasné, že Kežmarok bude hrať naplno, prečo by nepotopili dolu svojho rivala. Bude to určite zaujímavý zápas," zdôraznil Š. Fabian.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.