Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Extraligu vedie košický dorast

Sportnet|Publikované 24. sep 2008 o 22:00

Počas víkendu sa darilo nielen košických hokejistom v extralige seniorov, ale aj mládežníkom v extralige dorastu a juniorov.KOŠICE. Zatiaľ čo

Počas víkendu sa darilo nielen košických hokejistom v extralige seniorov, ale aj mládežníkom v extralige dorastu a juniorov.

KOŠICE. Zatiaľ čo juniori HC Košice zdolali Slovan na jeho ľade a s bilanciou tri výhry a tri prehry im patrí ôsma priečka, dorast je v extralige na čele tabuľky o dva body pred Žilinou a tri pred Nitrou. Košičania nedali doma šancu Skalici a potom ani Senici.

"Nevravím, že ako tím nechcem byť úspešní, koho by víťazstvá netešili, ale v prvom rade pracujeme dlhodobo s mládežou. A naším zámerom je v chlapcoch objaviť a rozvíjať talent. Ide nám o výchovu, a to nielen na športovom poli. Chcem, aby boli schopní zrealizovať v zápase to, čo im vštepujeme na tréningu," podčiarkol tréner dorastu HC Košice Anton Bartánus, ktorého asistentom je Mojmír Božík.

"Vedieme dobrý kolektív, aj keď niektoré veci do chlapcov musíme hučať, pričom by si mali uvedomiť, že pracujú na sebe a prvoradé je chcenie a prístup. Zatiaľ sa však v extralige bavíme hokejom. Tí mladší zbierajú skúsenosti, v juniorke hrávajú štyria dorastenci a my do tohto procesu chceme zapojiť čo najviac hráčov," dodal Bartánus.

FAKTY

Extraliga dorastu - 5. kolo: Košice - Skalica 6:0 (2:0, 2:0, 2:0). Góly: 7. Mihalič (Leškanič, Chovan), 19. Leškanič (Chovan, Mihalič), 28. Leškanič (Mihalič, Varholík), 34. Mihalič, 41. Mihalič (Chovan), 47. Mitro (Pástor, Bojkun). Košice: Riečický - Varholík, Leškanič, Škrak, Pástor, Šafár, Hricko, Valko - Chovan, Mihalič, Bittó, Mitro, Šeňo, Bojkun, Kohutiar, Halás, Podsedlý, Oščipovský.

6. kolo: Košice - Senica 5:1 (4:0, 1:0, 0:1). Góly: 7. Podsedlý (Kohutiar, Halás), 10. Mitro (Šeňo, Bojkun), 17. Mitro (Škrak, Bojkun), 18. Halás (Kohutiar, Podsedlý), 39. Bojkun - 47. Kučera (Šiška). Košice: Szalontay - Valko, Varholík, Pástor, Škrak, Leškanič, Hricko, Šafár - Bojkun, Bittó, Tkáč, Halás, Kohutiar, Oščipovský, Podsedlý, Mitro, Mihalič, Chovan, Šeňo, Hinďoš.

Predohrávka 17. kola: Košice - Martin 6:0 (3:0, 1:0, 2:0). Góly: 1. Chovan (Mihalič), 7. Bittó (Mihalič, Chovan), 11. Mihalič (Bittó, Leškanič) v pres., 27. Mihalič (Leškanič, Bittó), 45. Bittó (Mihalič, Chovan), 50. Šeňo (Bojkun). Košice: Riečický - Kudláč, Varholík, Pástor, Škrak, Leškanič, Hricko, Šafár - Bojkun, Bittó, Tkáč, Halás, Kohutiar, Oščipovský, Podsedlý, Mitro, Mihalič, Chovan, Šeňo, Hinďoš.

Extraliga juniorov - predohrávka 19. kola: Slovan - Košice 1:4 (0:0, 1:1, 0:3). Góly: 21. Sloboda (Šiffalovič) - 32. Belušár (Murajda, Stríž), 53. Sijka (Dancsfalvi, Čerňanský) , 53. Šimčák (Jurčo), 54. Stríž (Belušár, Murajda). Košice: Halász - Pichnarčík, Vladimír Marinčin, Slimák, Martin Marinčin, Mitro, Bľanda, Vilmon, Šlyk - Stríž, Belušár, Murajda, Dancsfalvi, Sijka, Čerňanský, Krehlík, Šimčák, Jurčo, Hubený, Dzoba, Nagy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.