Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

EURO 2004: Nemecko - Česko 1:2 v D skupine

SITA|23. jún 2004 o 23:10

LISABON 23. júna (SITA) - Hlasy po stredajšom stretnutí D-skupiny ME 2004 vo futbale Nemecko - Česko (1:2):


Michael Ballack (stredopoliar Nemecka): "Našim hlavným problémom je strieľanie gólov. Uprieť snahu nám však určite nikto nemôže, odohrali sme už aj horšie zápasy ako dnes. Česi proti nám postavili B-tím a ani tak nám to nestačilo. Do majstrovstiev sveta 2006 sa musíme dať dokopy a predviesť sa v lepšom svetle."


Tomáš Galásek (stredopoliar Česka): "Do zápasu sme išli s tým, že ho zvládneme a zvíťazíme, čo sa napokon aj podarilo. To, že som dnes nastúpil s rizikom inkasovania druhej žltej karty bola vôľa trénera, ja som dnes s odohratým jedným polčasom nemal žiadne problémy. A či nás niekto na ME zdolá? Dúfam, že náš entuziazmus a forma vydržia čo najdlhšie."


Milan Baroš (útočník Česka a strelec druhého gólu): "Som rád, že som dostal dôveru nastúpiť aj dnes. Ja chcem hrať vždy za národný tím a je mi jedno s akými spoluhráčmi. Pri góle som dostal dobrú prihrávku od Heinza, chcel som Kahna obstreliť, ten mi pokus vyrazil, našťastie sa lopta odrazila späť ku mne..."


Marek Heinz (útočník Česka a strelec prvého gólu): "Vedeli sme, že Nemci budú chcieť vyhrať, my sme vychádzali zo zabezpečenej obrany a hrali na rýchle protiútoky. Pri mojom góle som chcel pôvodne centrovať. Spoluhráč Vachoušek mi však poradil, aby som strieľal priamo na bránku. Podobný gól som zaznamenal už dávno, ešte niekedy v doraste."


Karel Brückner (tréner Česka): "Splnili sme svoj cieľ - postúpili sme do štvrťfinále. To ma teší najviac. Nemcov som videl v akcii asi päťkrát, určite majú kvalitné mužstvo. Dnes som spokojný aj s výkonom obrannej formácie. A rezervný tím? Ja to vôbec nerozlišujem, všetci hráči sú predsa súčasťou národného mužstva."

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Švédsko vs. Slovensko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Česko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Škótsko
Kurzy prináša