Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Edmonton nemá hráča s kladnou štatistikou plus/mínus

Arcobello sa teší z gólu s Hemským. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. dec 2013 o 19:22

Z hráčov Edmontonu je na tom najlepšie Arcobello s dvomi mínusovými bodmi.

BRATISLAVA. Posledné miesto Edmontonu v Západnej konferencii hokejovej NHL ešte zvýrazňuje fakt, že ani jeden člen základného kádra nemá kladné číslo v štatistike plus/mínus. Najhoršie je na tom v tomto smere ruský krídelník Naiľ Jakupov, ktorému po 36 odohraných zápasoch v predmetnej kolónke svieti hrozivá cifra -26.

S 13 gólmi a 17 asistenciami líder tímu v kanadskom bodovaní Taylor Hall je na tom o čosi lepšie (-11), najbližšie k nule má center Mark Arcobello (-2). Spomedzi ďalších ťahúňov je Jordan Eberle na hodnote -6, David Perron má -7, Ryan Nugent-Hopkins a Ryan Smyth po -11, Aleš Hemský -12 či Sam Gagner -16.

Oilers nazbierali v 38 stretnutiach iba 25 bodov, majú výrazne negatívne skóre 95:133. Horšie v celej NHL je na tom iba Buffalo (36 zápasov/21 bodov). Edmonton aktuálne ťahá šesťzápasovú šnúru prehier.

Štatistika plus/mínus sa pri rovnovážnom stave počíta každému korčuliarovi, ktorý je na ľade v okamihu, keď padne gól.

V presilovke sa v prípade presného zásahu tímu nezapočítavajú plusové body, ale "získa" mínusku, ak v tom čase inkasuje. A naopak: ak znevýhodnené mužstvo v oslabení skóruje, v tom momente každý jeho hráč na klzisku má bod plus. Štatistika sa nemení pri góle z trestného strieľania či samostatného nájazdu.

Súvisiace články