Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

E. Bogdanovský: "Závery spravíme až po dnešku"

Sportnet|Publikované 18. nov 2005 o 23:00

Prešov - Prehra s lučeneckým nováčikom skomplikovala prešovské futbalové plány. 1.FC Tatran kalkuloval v posledných piatich kolách "jesene" so ziskom

pätnástich bodov. Tie mali zeleno bielym zaručiť tesnejší kontakt s postupovými priečkami. Tatranci ale po ospalom úvode a priam neuveriteľných hrúbkach Lučencu nahrali na prekvapujúce víťazstvo 3:2. Strata troch bodov, prvých v sezóne na domácom trávniku, pochopiteľne neostala bez odozvy. Riešil ju tréner v hráčskej kabíne a zapodievalo sa ňou aj vedenie klubu. S akými výstupmi?

"Keďže máme ešte pred sebou zápas v Báči, závery budeme teda robiť až po poslednom kole tejto časti súťaže," odvetil športový riaditeľ 1. FC Tatran Prešov Erik Bogdanovský (na snímke). "Samozrejme, sklamanie z nečakanej prehry rezonovalo aj vo vedení klubu. Dali sme si nejaký cieľ a teraz je už zrejmé, že ho nesplníme. Priestor na dôkladnú analýzu, nie iba jedinej domácej prehry, ale všetkých doterajších sedemnástich stretnutí, si teda necháme až po dnešnom zápase." Predsa len, ostatná strata v prešovskom tábore stále rezonuje. Podpísali sa pod ňu predovšetkým individuálne hrúbky Andraščíka, Helbicha, no najmä brankára Trančíka. Nedostatkov v hre 1. FC Tatran bolo však viac... "Iste, všetci prítomní videli, že mužstvo nevstúpilo do zápasu ako malo. Najmä prvú polhodinu rozohralo zle. To, že súper trikrát trafil našu bránu, z toho dva razy po štandardných situáciách, iba podčiarkuje pohľad na duel." Iste, futbal je aj o chybách. No tie prešovské boli až príliš vypuklé. "Na tie individuálne sme doplatili tentoraz my. To je fakt. Myslím, že hráči v kľúčových momentoch neboli patrične koncentrovaní. Pred nami je však ešte zápas posledného kola dnes v Báči, v ktorom sčasti môžeme to domáce manko zmazať."

Hráči strojcami vlastných osudov

"Hráči sú strojcami vlastných futbalových osudov," podotkol pred odchodom tatrancov do Báču športový riaditeľ klubu E. Bogdanovský. "Nikoho nechceme zatracovať. Je ale na nich, aby výkonmi a výsledkom v zápase v Báči presvedčili ľudí, ktorí im doteraz fandili, že naostatok šlo len výnimočné zaváhanie. V 1. FC Tatran sú dnes vytvorené neporovnateľné podmienky ako donedávna. S drvivou väčšinou hráčov máme uzavreté dlhodobé profesionálne zmluvy. Tým pádom si myslím, inteligentne zmýšľajúci futbalisti pristúpia k "jesennej" rozlúčke s plnou vážnosťou. Nie náhodou preto vravím, že sami sú si strojcami vlastných osudov."

(leš)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.