Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dzúrik dal dva góly, jeden vlastný

Sportnet|Publikované 18. aug 2013 o 22:00

V šlágri kola 2. futbalovej ligy Partizána Bardejov - ŽP Železiarne Podbrezová (2:2) sme zaznamenali udalosti, ktoré tak často nevidíme.

V šlágri kola 2. futbalovej ligy Partizána Bardejov - ŽP Železiarne Podbrezová (2:2) sme zaznamenali udalosti, ktoré len tak často nevidíme. Hostia rýchlosťou poriadne prevetrali domácu obranu a už v 9. min. technicky zdatný Tubonemi parádnym kúskom poslal loptu za chrbát domáceho brankára. Aj keď Dzúrik vyrovnával, vlastným gólom povzbudil súpera. Skúsenejší a technicky zdatnejší hostia to zužitkovali a mali šance na dvojgólové vedenie.

BARDEJOV. Reprezentanta do 21 rokov Jána Dzúrika vyrovnávajúci gól potešil, no vlastný gól bol pre neho sklamaním: „Ten bol z tých smolných, vrazil som loptu do vlastnej brány, aj keď som to nechcel, zámerom bolo odhlavičkovať to od brány. Vedeli sme, že hostia hrajú na vysokých útočníkov, no gólom sme mohli zabrániť. Stratili sme dva body, ale v konci zápasu nám chýbali sily. ”

Kormidelník Partizána Rastislav Kica nečakal, že už v 9. min. budú prehrávať: „Súper má skúsené posilnené mužstvo dvomi hráčmi 1. ligy Gajdošíkom a Pančíkom. Chceli byť aktívnejší, zaskočiť súpera, no lacným gólom sme im ponúkli šancu do vedenia. Náš výkon gradoval a zaslúžene sme vyrovnali, no vlastným gólom sme si nepridali na pohode, to by sa nemalo stávať. Nechceli sme rezignovať, vydupali zo seba zvyšky síl a kurióznym gólom sme skóre vyrovnali. Hralo sa otvorene, šťastie viselo na vlásku, no remíza je zaslúžená. Dzúrik neodohral dobre polčas, no konečne odohral slušný zápas Azevedo, čakám, že sa po zranení prebudí Grohoľ. Len škoda šancí J. Zápotoku, ktorého vychytal brankár Baláž. Súper svojou kvalitou a rýchlosťou nám robil veľké problémy v obrane. ”

Stredoslováci z Podbrezovej, aj keď mali častejšie loptu pod kontrolou, v zadných radoch urobili chyby a skúsený Gajdošík sa postaral o nerozhodný výsledok štvrťhodinu pred koncom: „Myslel som si, že loptu stihnem, no po mojej hlavičke skončila v našej bráne. Je mi to veľmi ľúto. Oba vlastné góly boli po chybách, mali sme viac šancí a nebyť môjho gólu, tak sme brali tri body. Neudržali sme vedenie, Bardejov nemal šance. Hrali sme dobre v ofenzíve, musíme sa revanšovať za Senec.”

Aj tréner Podbrezovej Jaroslav Kentoš bol po zápase presvedčený, že domácich nepustili do šancí: „Ťažko povedať, či sme to v strede prekombinovali, súperovi sme nechceli dať príležitosť na rozohrávku. Tak sme domácich okrem štandardiek do ničoho nepustili, čo bolo aj po prestávke. No rozdiel bol v tom, že v prvej časti sme boli aktívnejší smerom dopredu. Dva vlastné góly je smola, no Gajdošík mal štyri, päť zlých zákrokov. V druhom polčas nám chýbala lepšia prechodová fáza do útoku. Nakoniec Vaščák i Tubonemi mali celkom slušné príležitosti. Siahali sme po troch bodoch, chceme, aby naša hra vyzerala lepšie ako dnes.”


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.