Džudo: Dve zlaté do Japonska

TASR|14. aug 2004 o 18:04

Atény 14. augusta (TASR) - Japonskí džudisti sa v úvodný deň olympijských zápolení v Aténach tešili zo zisku dvoch zlatých medailí. Tadahiro Nomura vybojoval ...

Atény 14. augusta (TASR) - Japonskí džudisti sa v úvodný deň olympijských zápolení v Aténach tešili zo zisku dvoch zlatých medailí. Tadahiro Nomura vybojoval najcennejší kov v kategórii do 60 kg a nezmazateľne sa zapísal do histórie, keď na olympijskom tatami zaknihoval víťazný hetrik.

Nomura sa tešil zo zisku zlata aj na predchádzajúcich dvoch olympiádach v Sydney 2000 a Atlante 1996, podobný kúsok sa dosiať nepodaril žiadnemu džudistovi. Striebro patrí Gruzíncovi Nestorovi Khergianimu, bronzové medaily putujú do Mongolska a KĽDR zásluhou Khashbaatara Tsagaanbaatara a Choi Min-Ho.

Japonka Ryoko Taniová získala zlatú medailu v kategórii do 48 kg. Šesťnásobná majsterka sveta vo finále zdolala Francúzku Frederique Jossinetovú. Bronz patrí Číňanke Gao Feng a Nemke Julii Matijassovej.

Nomura - Khergiani po vypršaní časového limitu

Konečné poradie: 1. Nomura, 2. Khergiani, 3. Tsagaanbaatar a Min Ho Choi, 5. Kenji Uematsu a Achondzade, 7. Gussenberg a Zintiridis ženy:

do 48 kg:

semifinále:

Ryoko Taniová (Jap.) - Alina Alexandra Dumitruová (Rum.) waza-ari awasete ippon, 4:19

Frederique Jossinetová (Fr.) - Julia Matijassová (Nem.) ippon, yoko-shiho-gatame, 1:33

semifinále repasáž:

Maria Karagiannopoulouová (Gr.) - Anna Zemla-Krajewská (Poľ.) ippon, ippon-seoi-nage, 1:18

Feng Gao (Čína) - Ye Gue Rin (Kórea) koka

Matijassová - Karagiannopoulouová ippon, uchi-mata, 2:51

Feng Gao - Dumitruová ippon, yoko-shiho-gatame, 5:00

finále:

Taniová - Jossinetová waza-ari

Konečné poradie: 1. Taniová, 2. Jossinetová, 3. Matijassová a Gao Feng, 5. Karagiannopoulouvá a Dumitruová, 7. Krajewská a Ye Gue-rin

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Džudo: Dve zlaté do Japonska