Dortmund remizoval v Hamburgu

SITA|9. apr 2011 o 20:32

V sobotňajších dueloch 29. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže zvíťazil SC Freibrug nad Hoffenheimom 3:2.

BERLÍN. V sobotňajších dueloch 29. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže zvíťazil SC Freibrug nad Hoffenheimom 3:2 aj napriek tomu, že po prvom polčase prehrával 1:2 a hral oslabený o vylúčeného českého obrancu Pavla Krmaša. Slovenský reprezentant pôsobiaci vo Freiburgu Erik Jendrišek sa dostal na ihrisko v 87. min z pozície striedajúceho hráča. Líder I. bundesligy 2010/2011 Borussia Dortmund remizoval na ihrisku Hamburgu 1:1 a pred druhým Leverkusenom má osembodový náskok. „Farmaceuti“ však majú zápas k dobru.

Vo večernom súboji dvoch tímov hrajúcich o záchranu zvíťazil 1. FC Kaiserslauern na ihrisku VfB Stuttgart 4:2. Domáci síce viedli po prvom polčase 2:1, ale v druhom dejstve sa gólovo presadzovali už len hráči hosťujúceho mužstva. "Čerti z Betzenbergu" sa vďaka zisku troch bodov dostali zo 14. pozície na 12. miesto, Stuttgart je pätnásty. Slovenský útočník Kaiserslauternu Adam Nemec nemohol zasiahnuť do diania na trávniku pre zranenie.

Schalke zvíťazilo nad Wolfsburgom najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa o jediný presný zásah postaral Jurado. Mužstvo z Gelsenkirchenu zvíťazilo nad tímom, ktorý vedie jeho bývalý a nie príliš obľúbený tréner Felix Magath. Hannover triumfoval nad Mainzom 2:0 a zásluhou trojbodového zisku sa posunul v tabuľke na tretie miesto pred Bayern Mníchov. „Bavori“ len remizovali v Norimbergu 1:1.

VfB Stuttgart - 1. FC Kaiserslautern 2:4 (2:1)

Góly: 26. Kuzmanovič (z pok. kopu), 32. Pogrebňak - 17. a 79. Lakič, 68. Hoffer, 86. Rivič

Adam Nemec (Kaiserslautern) nebol pre zranenie na zápasovej súpiske

1. FC Norimberg - Bayern Mníchov 1:1 (0:1)

Góly: 60. Eigler - 5. T. Müller

Róbert Mak hral do 66. min, Marek Mintál (obaja Norimberg) sa dostal na ihrisko v 83. min

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)

Gól: 76. Jurado

Peter Pekarík (Wolfsburg) nastúpil v 46. min

Hamburger SV - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

Góly: 39. Van Nistelrooy (z pok. kopu) - 90.+ Blaszczykowski, ČK: 78. Ben-Hatira (Hamburg) po druhej žltej

Hannover 96 - FSV Mainz 2:0 (1:0)

Góly: 45.+ Ya Konan, 59. Sergio Pinto, ČK: 45. Noveski (Mainz)

Radoslav Zabavník ani Miroslav Karhan (obaja Mainz) pre zranenia nefigurovali na zápasovej súpiske

SC Freiburg - 1899 Hoffenheim 3:2 (1:2)

Góly: 24. Schuster, 60. P. Cissé (z pok. kopu), 78. Butscher - 34. Ibiševič (z pok. kopu), 42. Babel, ČK: 33. Krmaš (Freiburg)