Futbalisti Dortumundu získali titul po deviatich rokoch.
Futbalisti Dortumundu získali titul po deviatich rokoch. (Autor: TASR)
SITA|30. apr 2011 o 17:28

Futbalisti Borussie Dortmund získali v sobotu siedmy nemecký ligový titul, prvý od roku 2002.

BERLÍN. Rozhodlo o tom ich domáce víťazstvo v 32. kole I. bundesligy 2010/2011 nad 1. FC Norimberg 2:0 a súčasne prehra v tabuľke druhého Bayeru Leverkusen 0:2 na pôde 1. FC Kolín.

Borussia nenechala na štadióne Signal Iduna Park nič na náhodu a už po prvom polčase viedla dvojgólovým rozdielom, keď sa presadili útočníci - Paraguajčan Lucas Barrios a Poliak Robert Lewandowski. V základnej zostave Norimbergu nastúpil aj slovenský reprezentant do 21 rokov Róbert Mak, odohral však len prvých 45 minút. Jeho spoluhráč Marek Mintál do stretnutia nezasiahol.

Prekvapenie sa zrodilo v Hannoveri, kde do boja o záchranu namočená Borussia Mönchengladbach zvíťazila 1:0. Zaváhanie zverencov Mirka Slomku tak môže v zostávajúcom sobotňajšom stretnutí využiť Bayern Mníchov, ktorý privíta Schalke 04 Gelsenkirchen (začiatok o 18.30 h). Bavori majú šancu dostať sa na tretiu priečku zaručujúcu miestenku v budúcom ročníku Ligy majstrov.

Futbalisti Bayernu Mníchov využili zaváhanie Hannoveru a v tabuľke sú opäť na treťom mieste, ktoré zaručuje účasť v predkole Ligy majstrov. Bavori si doma jasne poradili so Schalke 4:1, keď o triumfe nad semifinalistom Ligy majstrov rozhodli už v prvej dvadsaťminútovke. Skóre otvoril Robben a hoci sa hostia tešili po vlastnom góle Badstubera, ďalšie zásahy Müllera a Gomeza naklonili misky váh na stranu Bayernu. Výsledok pečatil v závere svojim druhým gólom Müller.

Výsledky sobotňajších stretnutí 32. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Bayern Mníchov - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 (3:1)

Góly: 6. Robben, 13. a 84. Müller, 19. Gomez - 8. vlastný Badstuber

Dortmund - Norimberg 2:0 (2:0)

Góly: 32. Barrios, 43. R. Lewandowski

Róbert Mak odohral prvý polčas, Marek Mintál (obaja Norimberg) do stretnutia nezasiahol

Hamburg - Freiburg 0:2 (0:1)

Góly: 16. a 88. P. D. Cissé

Erik Jendrišek (Freiburg) nefiguroval na zápasovej súpiske

Hannover - Mönchengladbach 0:1 (0:0)

Gól: 76. Reus

Hoffenheim - Stuttgart 1:2 (1:0)

Góly: 14. Mlapa - 63. Cacau, 68. Kuzmanovič (z pok. kopu)

1. FC Kolín - Leverkusen 2:0 (0:0)

Góly: 67. a 82. Novakovič

Mainz - Frankfurt 3:0 (3:0)

Góly: 39. a 45. Soto, 26. Ivanschitz, ČK: 43. Rode (Frankfurt)

Radoslav Zabavník do stretnutia nezasiahol, Miroslav Karhan (obaja Mainz) nefiguroval na zápasovej súpiske