Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Do východniarskeho boja o bronz lepšie vstúpili Prešovčania

Smečuje Ivo Mikovčík z Prešova. (Autor: Viktor Zamborský)
Ján Jacoš|Publikované 2. apr 2018 o 18:00

Ich súperom je Svidník.

PREŠOV. Tak ako v minulej sezóne, aj v tejto bojujú volejbalisti VK Mirad PU Prešov o extraligový bronz. Ich súperom je Svidník.

Ako ukázal už prvý zápas (séria sa hrá na tri víťazstvá) – východniarske derby budú zaujímavé a dramatické.

Prešov vyhral prvý zápas série nad TJ Slávia Svidník 3:1 (18, 22, -23, 24). V prvých dvoch setoch dominovali Šarišania, hosťom sa nedarilo na podaní.

V treťom sete Svidníčania zlepšili servis aj ho vyhrali a súboj zdramatizovali.

V koncovke štvrtého setu mali pevnejšie nervy domáci a ujali sa vedenia v sérii.

Pokoj na ihrisku ho netešil

„Prvé dva sety boli z našej strany v pohode, ale aj vďaka tomu, že Svidník robil veľa nevynútených chýb hlavne na servise," poznamenal tréner Prešova Jaroslav Vlk.

„My sme z toho ťažili a ľahko dokráčali do vedenia 2:0. Svidník začal hrať taktickejšie na podaní a už sme mali problém. Neboli sme až v takom tranze, pokoj na ihrisku ma netešil, lebo som cítil, že v takom zápase musí byť väčšie nasadenie. Síce sa hrá o tretie miesto, ale tie žily na krku musia byť za každého stavu. Mysleli sme si, že to zvládneme takým profesorským tempom. Zvládli sme to, v štvrtom sete sa však družstvo na výhru poriadne narobilo. Chýbala koncentrácia, aká bola v súbojoch s Nitrou."

Kapitán a smečiar Prešova Martin Sopko st.: „Po prvom sete si hostia začali lepšie prihrávať. Celý zápas ich ťahal Marcel Lux, nedokázali sme ho eliminovať. My sme podali bojovný, kolektívny výkon. Každý si uvedomoval, že sa bojuje o medailu. Nebol to extra pekný volejbal, dôležité je však víťazstvo. Aj vo Svidníku to bude náročný zápas, ale prostredie tam dobre poznáme. Treba nám podať štandardný výkon, dobre sa pripraviť aj z mentálnej stránky a odohrať dobrý zápas."

V prvých dvoch setoch katastrofálny servis

„V prvých dvoch setoch bol náš výkon na servise katastrofálny," podčiarkol tréner Svidníka Peter Tholt.

„Chlapci hrali viac so sebou ako proti súperovi. Klobúk dole, že sa po druhom sete dokázali pozbierať a potom sme už hrali volejbal. Duel mal potom vyrovnaný priebeh, v štvrtom sete Prešov lepšie zvládol koncovku. Tešíme sa na domáci zápas. Prehrali sme prvú bitku, vojna pokračuje ďalej. Veľmi sme chceli, chlapci sa až neskôr uvoľnili. Druhý zápas bude mať iný charakter, chceme v ňom dominovať."

Druhý duel sa bude hrať v stredu 4. apríla vo Svidníku, tretí v Prešove v sobotu 7. apríla.

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.