Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Do Arsenalu vstupujú Arabi

Sportnet|6. okt 2004 o 00:00

LONDÝN - Nový futbalový stánok anglického klubu Arsenal Londýn s kapacitou 60-tisíc miest bude podľa plánu otvorený pred sezónou 2006/2007 a ďalších pätnásť rokov bude známy ako štadión Emirates. Spoločnosť Emirates Airlines počas tohto obdobia do klubu

investuje sto miliónov libier. Včera sa na tom dohodli podpisom zmluvy šéf Arsenalu Peter Hill-Wood a prezident spoločnosti Emirates Airlines Maurice Flanagan. "Rozsah tejto dohody je úžasnou možnosťou pre Arsenal. Sme nadšení sponzorstvom Emirates," povedal manažér Arsenalu Keith Edelman a spokojná bola aj druhá strana. "Takáto možnosť sa vyskytne raz za život - byť súčasťou takého klubu i stavby nového štadióna. Je to prospešné partnerstvo pre obe strany," dodal šejk Ahmed z Emirates Airlines.

Anglickí šampióni, ktorých nový sponzor sa od roku 2006 bude vynímať aj na ich dresoch, hrali od roku 1913 na štadióne s kapacitou "len" 38 500 divákov. V súčasnosti sú Emirates sponzorom londýnskej Chelsea. Kontrakt s rivalom Arsenalu však vyprší už v tejto sezóne.

(sita)

Súvisiace články