Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Derby plné emócií s remízovým koncom

Sportnet|Publikované 28. okt 2005 o 22:00

Košice - Hokejisti Košíc a Popradu si body podelili, vo včerajšom 20. kole extraligy sa zrodila remíza 4:4. Tak ako pribúdali minúty, súboj

východniarov gradoval. Pribúdali aj emócie, divák si prišiel na svoje. V domácom celku strelil dva góly útočník Peter Bartoš. Po stretnutí ho mrzelo, že zo stretnutia v ktorom zakaždým sa len gólovo doťahovali netrhli víťazstvo. "Mali sme trochu iný cieľ, spoliehali sme sa nato, že nedostaneme góly. Ale Poprad je veľmi dobré mužstvo, viedli 2:0 lebo využili presilovky. Na tom musíme popracovať, veď náš tím má tie najvyššie ciele. V tomto stretnutí sme prehrávali, ale na konci sme mali v predĺžení možnosť v presilovke 4 proti 3 rozhodnúť, takže z toho mohlo byť aj víťazstvo," skonštatoval Peter Bartoš. K tomu, že rozhodca udelil 24 dvojminútových trestov a štyri vyššie sa vyjadrovať nechcel. "Pískal ako pískal, od toho tam je rozhodca. Rozhodol sa takto, tak to treba brať," nemal chuť kritizovať výkon Jakubca.

Košičanom rozprúdila krv v žilách paradoxne popradská presilovka 5 proti 3 v závere tretiny. "Taký moment naštartuje zvlášť, keď sa mužstvu nedarí. Náš súper už viedol 2:0, my sme ubránili a dokázali v oslabení streliť gól." Bartoš, autor dvoch gólov a jednej asistencie sa po čase opäť zapísal do streleckej listiny. Vie, že od neho sa čaká, že v nej bude figurovať častejšie. "Toto mužstvo má viacej dobrých strelcov a je jedno, kto ten gól dá. Základ je, aby sme celé mužstvo pracovali v obrane, hrali všetci pre tím, lebo jednotlivec nič nedokáže. Máme predsa všetci spoločný cieľ a na ten sa musíme sústrediť."

Aj v popradskom drese sa našiel dvojgólový strelec - Miroslav Škovira v minulosti pôsobiaci aj v Košiciach. Škrelo ho, že prevahu z úvodnej dvadsaťminútovky jeho tím nevedel zúročiť. "Mali sme tam veľmi dobré šance, nájazdy na domácu bránku, ale ostali len nepremenené. To musí mrzieť. Aj tak sme si to potom dokázali dobre rozohrať, mali dvojgólový náskok, ale nedokázali ho udržať."

Škovira upravoval najskôr na 2:0, potom v závere druhej tretiny na 3:1, no jeho góly Podtatranci nedokázali patrične zúročiť. "Z tohto pohľadu sme o dva body prišli. Nevravím, že ten jeden nás neteší, no príliš rýchlo po našich góloch sa Košičania tešili zo svojich. Ukázali, že majú skúsené mužstvo a proti takému nemôžete vypustiť aj jednu minútu. My sme to spravili dvakrát a hneď sme zato pykali."

Popradčania v predĺžení tŕpli, lebo takmer dve a pol minúty sa museli brániť v oslabení. "Presilovka Košičanov 4 proti 3 bola nepríjemná, ale nakoniec sme ju obránili. Z tohto pohľadu je teda aj bod dobrý. Pred stretnutím by sme ho brali."

Aj Škovira mal zato, že súboj ktorému nechýbali emócie sa musel divákom páčiť. "Keď sa na ľade trochu iskrí, dohrávajú sa súboje, tak je to pre fanúšika vždy zaujímavé," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.