Derby poznačila školácka chyba. Verejne sa ospravedlňujem, odkazuje tréner

Úvod zápasu OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom - ŠK Vegum Dolné Vestenice-
Úvod zápasu OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom - ŠK Vegum Dolné Vestenice- (Autor: Ľubomír Šesták)
Ivan Mriška|3. nov 2021 o 10:58

Stretnutie bude s veľkou pravdepodobnosťou skontumované.

LEHOTA POD VTÁČNIKOM. Tvrdé súboje, bojovný futbal s prevahou domácich. Tak cez víkend vyzeralo tradičné derby IV. ligy SZ.

Líder tabuľky z Lehoty pod Vtáčnikom vyhral proti trápiacim sa Dolným Vesteniciam 2:0. A mohol aj viac, no množstvo šancí zahodil.

Domáci boli napriek tomu spokojní. Vďaka trom bodom si udržali náskok na čele súťaže.

Šesť striedaní domácich

Krátko po záverečnom hvizde sa však prišlo na chybu, ktorá na zápase vznikla. Na ihrisko sa dostalo až šesť striedajúcich hráčov domácich, čo je o jedného viac ako je povolené.

„Za porušenie pravidiel sme podali oficiálnu sťažnosť na zväz. Z domácich si ale v žiadnom prípade neuťahujeme, stalo sa, čo sa stalo. Sme len ľudia,“ uviedol štatutárny zástupca ŠK Vegum Dolné Vestenice Rudolf Pánis.

Hoci Dolné Vestenice na ihrisku prehrali 0:2, veria, že zápas bude skontumovaný v ich prospech.

„Známe sú viaceré prípady z minulosti. Necháme to na kompetentných a uvidíme. V každom prípade, Lehote prajeme len to najlepšie. Ideálne postup, pretože herne patrí do úplne inej súťaže,“ dodal.

Slezák: Som priamo zodpovedný

Tréner Lehoty pod Vtáčnikom zobral veľké množstvo striedaní na seba. Verejne sa ospravedlnil.

„Pre školácku chybu, za ktorú som priamo zodpovedný, bude zápas pravdepodobne skontumovaný v prospech súpera.

Svojim hráčom sa verejne ospravedlňujem. Je mi ich ľúto, pretože stratiť body takýmto spôsobom je vzhľadom na ich výkony absolútne nefér,“ pre klubovú stránku OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom povedal Igor Slezák.

Ako sám priznal, pozabudol na polčasové striedanie.

„Stalo sa, nedá sa nič robiť. Neostáva nám nič iné, len to akceptovať. Pre moju osobu však zostávame stále neporazení.

Víťazstvo s naším mužstvom si budú musieť súperi vybojovať na ihrisku,“ dodal s tým, že sa ospravedlňuje tiež fanúšikom a ľuďom z okolia klubu.

Šéf ŠTK: Stretnutie bude skontumované

oficiálnom zápise rozhodcu Ahmeda Helala stále figuruje šesť striedaní. Podobný prípad sa podľa funkcionárov ZsFZ stal pred dvomi rokmi.

„Stretnutie bude skontumované na 0:3 v prospech Dolných Vesteníc. Tréner, vedúci mužstva a kapitán Lehoty pod Vtáčnikom nebudú môcť po istú dobu vykonávať svoje funkcie. Podobný trest čaká aj delegované osoby,“ objasnil predseda Športovo-technickej komisie ZsFZ Tibor Révay.

Podľa súťažného poriadku hrozí OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom pokuta až do výšky dvetisíc eur.

„Každé porušenie sa posudzuje individuálne. Keďže v tomto prípade nešlo o úmysel, suma bude oveľa nižšia. Podľa môjho odhadu sa bude pohybovať od sto do dvesto eur,“ dodal.

Pokuta desaťtisíc korún

Najvyššie pokuty sa podľa Révaya udeľujú klubom, ktoré porušujú pravidlá vedome.

„Popredný tím predá zápas zachraňujúcemu sa. Naschvál vystrieda viacej hráčov a čaká na kontumáciu, čo sme pred koncom súťaže zažili neraz.

Práve preto sme obozretní. Najvyššia pokuta, akú sme udelili, mala hodnotu desaťtisíc korún,“ zaspomínal.

Šéfa ŠTK udalosti z Lehoty pod Vtáčnikom mrzia. Je si vedomý, že miestni futbalisti hrajú dobrý futbal a chcú postúpiť. Práve preto verí, že sa podobným prešľapom klub v budúcnosti vyhne.

„Sám som si to najskôr nevedel vysvetliť. Aj Slovan Bratislava však spravil chybu a prehral kontumačne. Všetci sme len ľudia a je to len šport. Treba mať hlavu hore,“ uzavrel Tibor Révay.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: