Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Demong sa postaral o kuriozitu

Sportnet|Publikované 26. feb 2009 o 23:00

LIBEREC. Azda najvážnejšími kandidátmi na zlato boli v súťaži družstiev v severskej kombinácii na 49. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych

disciplínach v Liberci reprezentanti USA. Nádeje Američanov však zhasli hneď na začiatku súťaže. Bill Demong, ktorý mal skákať ako prvý, na skokanskej veži zistil, že nemá štartové číslo. Do času, keď mal podľa štartovej listiny absolvovať svoj pokus, sa situácia nevyriešila. Podľa pravidiel nasledovala jeho diskvalifikácia. Tragikomickosť celej vzniknutej situácie vyplávala na povrch až po pretekoch, keď sa Demong priznal, že štartové číslo nakoniec našiel - mal ho zasunuté vo svojej kombinéze.

Výsledky MS: Severská kombinácia družstiev: 1. Japonsko (Jusuke Minato, Taihei Kato, Akito Watabe, Norihito Kobajaši) 48:32,3 min., 2. Nemecko (Ronny Ackermann, Eric Frenzel, Björn Kircheisen, Tino Edelmann) +0,0 s, 3. Nórsko (Mikko Kokslien, Petter Tande, Jan Schmid, Magnus Moan) +3,6 s.

Štafeta žien na 2x2x5 km klasickou a voľnou technikou: 1. Fínsko (Pirjo Muranenová, Virpi Kuitunenová, Riitta-Liisa Roponenová, Aino Kaisa Saarinenová) 54:24,3 min., 2. Nemecko (Katrin Zellerová, Evi Sachenbacherová-Stehleová, Miriam Gössnerová, Claudia Nystadová) +13,0 s, 3. Švédsko (Lina Anderssonová, Britta Norgrenová, Anna Haagová, Charlotte Kallová) +13,4.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.