Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Presunutie letnej olympiády pomohlo NHL. Nájdeme spôsob, ako dohrať, vraví vedenie

Hokejisti v kanadsko-americkej NHL si v budúcom ročníku ešte o trochu polepšia. (Autor: facebook, Sports Memorabilia)
TASR|29. mar 2020 o 17:21

Do úvahy pripadá aj hranie v auguste.

NEW YORK. Vedenie zámorskej hokejovej NHL napriek rýchlo sa šíriacej pandémii koronavírusu v USA stále verí, že prerušenú sezónu budú môcť dohrať, a to dokonca v plnom rozsahu.

Zástupca komisára profiligy Bill Daly potvrdil, že pred opätovným rozbehnutím súťaže by kluby usporiadali krátke tréningové kempy, ktoré by umožnili hráčom dostať sa späť do formy.

Pomohlo preloženie olympiády

Ligové plány posilnilo aj utorkové rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) o odložení OH v Tokiu na rok 2021. Pre NHL sa tým uvoľnila významná porcia vysielacieho času televíznej stanice NBC v júli a auguste.

Vedenie profiligy pre pandémiu nového koronavírusu stoplo základnú časť 12. marca a všetko nasvedčuje tomu, že súťaž bude ešte dlhší čas prerušená. Zástupca komisára Garyho Bettmana však zostáva optimistom.

"Postupne sme zistili, že cez leto môžeme využiť ešte väčší priestor, než sme sa pôvodne domnievali. A to aj s ohľadom na to, aby sme boli pripravení na ďalšiu sezónu a odohrali jej celú základnú časť," uviedol Daly pre oficiálny web ligy.

Po odložení OH sa vytvoril počas leta nový priestor. Vedenie súťaže už požiadalo všetky kluby, aby zabezpečili využiteľnosť arén, v ktorých hrajú, až do konca augusta.

"Náš cieľ je vrátiť sa k hokeju skôr ako v auguste. Veľmi radi by sme hrali niekedy na jar, v závislosti od toho, ako sa bude vyvíjať situácia. Ak by sme museli predĺžiť sezónu do leta, bol by to pre nás krásny problém," povedal Daly.

Liga už predĺžila hráčom karanténu minimálne do 4. apríla.

Dosiaľ registrovala u hokejistov štyri prípady nákazy koronavírusom - u dvoch hráčov Ottawy a dvoch Colorada. Jeden z hráčov Avalanche sa už medzičasom zotavil.

Niektorí hokejisti na výsledky testov ešte čakajú: "Nechcem to zakríknuť, ale to číslo je zatiaľ veľmi nízke. Ak to zhrniem - sme vcelku zdraví. A to napomáha našej viere, že ak budeme mať tú príležitosť, aby sme mohli dohrať sezónu, tak ju využijeme, aj keby sme ju mali dokončiť v auguste. Myslím si, že nájdeme spôsob, ako ju dohrať."

Ak bude možná draftová šou, tak to určite bude

Viacero hráčov vyjadrilo obavy, ako sa obmedzené možnosti trénovania počas karantény podpíšu pod ich formu. "Tieto obavy plne chápeme. Než sa začne znovu hrať, prídu na rad adekvátne tréningové kempy, ktoré umožnia hráčom dostať sa späť do formy," ubezpečil Daly.

Okrem prerušenia sezóny pred pár dňami odložilo vedenie ligy aj draft a slávnostný galavečer spojený s odovzdávaním individuálnych ocenení, ktoré boli pôvodne naplánované na jún.

Montreal by o draft v hale Bell Centre nemal prísť, i keď nie je zatiaľ známe, v akej forme bude prebiehať. "Je potrebné určiť si priority. Ak bude možné usporiadať plnohodnotnú šou, tak to veľmi radi urobíme," dodal Daly.

USA celosvetovo vedú v počte prípadov ochorenia COVID-19, zaznamenali ich už vyše 124.000. V krajine hlásia 2191 obetí.

V Kanade evidujú vyše 5600 infikovaných osôb, 61 ľudí zomrelo. V 199 krajinách/územiach sveta je potvrdených viac než 679.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu 31.700 osôb.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články