Toms Skujiňš

Lotyšsko

Lidl-Trek

+ 3:02 min

SAN SEBASTIÁN. Belgický cyklista a úradujúci majster sveta Remco Evenepoel sa stal víťazom sobotných pretekov Clasica de San Sebastian.

V špurte najlepšej dvojice zdolal Španiela Pella Bilbaa z Bahrainu Victorious, ktorý sa tak nedočkal víťazstva vo svojom rodnom regióne.

Tretí skončil na 230,3 km dlhej kopcovitej trati so štartom i cieľom v San Sebastiane Rus Alexander Vlasov z tímu Bora-Hansgrohe s mankom 28 sekúnd.

"Zostal som veľmi pokojný a zužitkoval som svoje skúsenosti. To všetko sú dobré signály pre majstrovstvami sveta, ktoré sa idú budúcu nedeľu.

Vedel som, že Bilbao je rýchly. Trochu som prekvapený z môjho vlastného šprintu, ale mal som super dobré nohy na šprint," povedal Evenepoel.

Túto klasiku vyhral už trikrát, čím vyrovnal rekord domáceho Španiela Marina Lejarretu. Okrem Evenepoela vyhrali Clásicu de San Sebastián už len dvaja Belgičania - Claude Criquielion (1983) a Philippe Gilbert (2011).

Domov»Cyklistika»Evenepoel vyrovnal rekord známej klasiky, v závere predstihol Bilbaa