Stephen Williams

Veľká Británia

Israel - Premier Tech

+0 s

SANT FELIU DE GUIXOLS. Novozélandský cyklista Nick Schultz z tímu Israel - Premier Tech zvíťazil v úvodnej etape 103. ročníka pretekov Okolo Katalánska.

Na trati dlhej 179,9 km so štartom a cieľom v Sant Feliu de Guixols dosiahol čas 04:11:38 h. Schultz vedie aj v celkovom poradí.

Druhý do cieľa dorazil Slovinec Tadej Pogačar zo SAE Team Emirates. Tretí skončil Brit Stephen Williams z Israel - Premier Tech, obaja s rovnakým časom ako víťaz.

Pogačar bol počas celej etapy najrýchlejší jazdec, ale kilometer pred cieľom sa do vedenia dostal Schultz, ktorého už Slovinec nedokázal dostihnúť.

V utorok pretekárov čaká horská etapa do cieľa, ktorým je lyžiarske stredisko Vallter v nadmorskej výške 2135 metrov.

Domov»Cyklistika»Zaútočil v závere. Schultz zvíťazil v prvej etape Okolo Katalánska