Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Čontofalský chce nadviazať na výkony z Bardejova

Prípravu ešte nazačali. Prešovčania najprv dávajú dokopy hráčsky káder. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 6. jún 2012 o 22:00

Prvoligový klub HC Prešov 07 momentálne neabsolvuje spoločnú letnú prípravu. Príčinou je to, že manažment ešte len rokuje s hráčmi, ktorých si vytipoval.

V polovici júna sa mužstvo stretne, kde absolvuje tzv. vstupné testy. Úvodný zraz na ľade je naplánovaný koncom júla.

PREŠOV. Prešovskí hokejisti vstúpia do novej sezóny s novým trénerom. Po štvorročnom pôsobení v metropole Šariša sa rozhodol ukončiť svoju „žlto-modrú“ púť tréner Peter Křemen, ktorý sa stal asistentom Jána Vodilu v poľskom GKS Tychy.

Na jeho miesto prišiel ďalší Prešovčan naposledy pôsobiaci v Bardejove Jozef Čontofalský. S vedením klubu podpísal zmluvu na jeden rok s následnou opciou.

„Prípravu sme nezačali. Momentálne máme starosti s tým, ako bude vyzerať mužstvo. Prebiehajú debaty s rôznymi hráčmi. Na ďalší týždeň máme naplánovaný zraz s tými, ktorých máme vytypovaných. Rozdáme hráčom pokyny tak, aby sa vedeli zodpovedne pripraviť,“ priblížil aktuálnu situáciu v prešovskom klube nový kormidelník Jozef Čontofalský.

Rokovania ohľadom jeho pôsobenia v Prešove boli rýchle. „Pán Pucher ma oslovil, rozprávali sme sa asi týždeň a nakoniec minulý týždeň v sobotu sme sa dohodli na spolupráci pre túto sezónu,“ okomentoval svoj podpis zmluvy s Prešovom.

Na otázku, či mu nebolo ľúto, že musel opustiť minuloročného víťaza ligy, odpovedal takto: „Nemôžem povedať, žeby mi to bolo ľúto. Jednoducho som sa nedohodol s bardejovským manažérom Gmitterom. Trénerský údel je taký. Svoju predošlú misiu v Bardejove som splnil. S rovnakým cieľom prichádzam aj do Prešova.“

Chcú hrať vysoko

Prešov má za sebou dve nevydarené sezóny. Pred rokom sa tím neprebojoval ani len do play-off a takmer bojoval o záchranu v druhej najvyššej sútaži.

Tento rok aj vzhľadom na silu kádra, vyradil žlto-modrých práve ich nový tréner hneď vo štvrťfinále play-off, ktoré Bardejovčania vyhrali s prehľadom 3:0. Tentokrát chce prešovský tréner niečo podobné dosiahnuť s prešovskými hráčmi.

„Naším cieľom je hrať čo najvyššie. Chceme upútať diváka. Ak by sa mi podarilo to, čo minulého roku v Bardejove, bol by som šťastný. Uvidíme, všetko závisí od skladby mužstva a vedenia klubu, s akým rozpočtom bude pracovať. Všetko spolu súvisí. Treba len všetko dať dohromady,“ načrtol svoj cieľ pred novou sezónou.

Bude bez asistenta

Subjekt HC 07 funguje od roku 2007. Seniori však pod týmto názvom vystupujú v prvej lige od sezóny 2008/09. S výnimkou jedného ročníka, stáli na prešovskej lavičke dvaja tréneri.

V sezóne 2009/10 duo Křemen – Liba a o rok neskôr Pulščák – Liba, ktorého po piatich kolách nahradil opäť Křemen. Túto sezónu sporadicky pomáhal Křemenovi aj Pulščák, ktorý mal štatút hrajúci asistent trénera.

Jozef Čontofalský bude trénovať sám. „Trénovať budem sám. Hráčov poznám, viem, o kom rozprávam. Pomáhať by mi mali tí skúsenejší hráči, ktorých som si vybral. V dnešnej ekonomickej situácii mnoho klubov nemá asistentov trénera. Situácia na Slovensku je veľmi zlá, takže začínam sám.“

Mužstvo by malo koncom júla vykorčuľovať na ľad. Prešovčania majú naplánovaných jedenásť prípravných zápasov.

„Na ľad pôjdeme koncom júla. Verím, že dovtedy dáme káder dohromady, pretože už 7. augusta hráme doma prvý prípravný duel s Liptovským Mikulášom. Okrem neho nás čaká ďalších desať prípravných stretnutí. Súťaž by mala začať okolo 14. septembra, čiže máme dostatok času na to, aby sme sa po hernej stránke dali dokopy.“

Zaujímala nás otázka, o akých hráčov má vedenie klubu záujem, no odpoveď bola jednoznačná.

„Ak budú podpísané zmluvy, potom prezradím mená. Rozprávame sa dennodenne s hráčmi, kontaktujeme vytypovaných hráčov. Všetko záleží od vedenia, či sa dokáže dohodnúť s danými hráčmi. Veľa bude závisieť aj od ekonomickej situácie, takže dnes vám nepoviem ani jedno meno,“ informoval o aktuálnom stave prešovského klubu tréner Šarišanov Jozef Čontofalský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.