Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Hovoria mu nadčlovek či McJesus. McDavid gólmi baví tribúny a ničí súperov

Hráči Edmontonu Connor McDavid (97) a Leon Draisaitl (29). (Autor: TASR/AP)
Šimon Čop|21. nov 2021 o 08:15

Connor McDavid strieľa najkrajšie góly v NHL.

EDMONTON. Zas, on to urobil zas, nadchýnali sa zámorskí komentátori. Hokejový svet po dvoch týždňoch dostal opäť do varu hokejista, pri ktorom niekedy nezostáva než pochybovačne krútiť hlavou, či je vôbec človek.

Connor McDavid sa pohral s defenzívou Winnipegu Jets, akoby nič. Stála proti nemu hradba súperov, traja obrancovia, čo v konečnom dôsledku vyzneli ako kužele.

Oilers boli oťapení z gólu na 0:1, ktorý im strelil Nikolaj Ehlers. Potrebovali reagovať. A preto si na seba, ako správny kapitán, ťažobu okamihu zobral McDavid.

Nerozpakoval sa. Zrýchlil, šikovne sa prekľučkoval cez troch bekov, prehodil si puk do dobrej streleckej pozície a prekonal brankára.

Spomenul si na to, čo urobil pred dvomi týždňami New Yorku Rangers. To proti nemu stáli dokonca štyria súperi. Aj vtedy sa jednoducho rozhodol, že dôjde až pred bránu. Zrýchlil, predviedol zopár kľučiek a akciu zakončil nechytateľným blafákom.

Ľudia udivene krútili hlavami. Dokonca aj McDavid vyzeral, akoby sa sám seba pýtal: „To som ako dokázal?“

Gretzkého veštby

Najväčšia hokejová superstar súčasnosti nezostala svojej povesti nič dlžná. Ak by sme chceli vytvoriť hokejového génia, najviac by sa k nemu priblížil práve Connor.

Potenciál v ňom už pred draftom v roku 2015 videl aj sám Wayne Gretzky. McDavid je dnes v istom slova zmysle pokračovateľom jeho tradície.

„Nikoho tak dobrého som posledných tridsať rokov nevidel. Je najlepší, kto za ten čas prišiel do ligy. Na úrovni Maria Lemieuxa a Sidneyho Crosbyho,“ povedal Gretzky.

Na hráča s číslom 97 na drese dlhodobo kládol najvášnivejší hokejový národ obrovské nároky. Už ako tínedžer musel čeliť tlaku zo strany verejnosti. Pred draftom v Edmontone o ňom hovorili ako o „McJesusovi“.

Úlohu hviezdy zatiaľ potvrdzuje, hoci stále čaká na väčší úspech v play-off.

Aj to príde, verí Gretzky.

„Keď som prichádzal do ligy ako mladík, vždy som cítil podporu od Gordieho Howea. Dnes ju chcem ja vyjadriť Connorovi. Dúfam, že do Edmontonu prinesie Stanley Cup a zlomí moje rekordy,“ vyslovil zbožné želanie.

Góly a lá Lemieux

McDavidove parádičky primäli dlhoročných fanúšikov NHL spomenúť si na momenty z kariéry Maria Lemieuxa.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články