Clippers vyrovnali klubový rekord, Oklahoma dominuje

Robin Lopez (vpravo) z New Orleans a DeAndre Jordan z LA Clippers
Robin Lopez (vpravo) z New Orleans a DeAndre Jordan z LA Clippers (Autor: SITA/AP)
SITA|20. dec 2012 o 07:53

Clippers sú spolu s New Yorkom momentálne druhým najlepším tímom súťaže.

OKLAHOMA. Basketbalisti Oklahoma City Thunder potvrdili dominanciu v NBA aj v stredu, keď dosiahli dvanáste víťazstvo v rade, tentoraz nad Atlantou na jej palubovke 100:92.

Oklahome opäť zabrali hviezdy. Russell Westbrook ťahal Thunder v prvom polčase, Kevin Durant v posledných dvoch štvrtinách. Durant napokon dosiahol sezónne maximum 41 bodov.

Naďalej sa darí Los Angeles Clippers, domácim víťazstvom 97:77 nad New Orleans vyrovnal tím klubový rekord v počte úspešných zápasov v rade. Clippers sa radovali jedenástykrát v rade. Predchádzajúce maximum dosiahli ešte počas pôsobenia v Buffale ako Braves v sezóne 1974/75.

S bilanciou 19 - 6 sú Clippers spoločne s New Yorkom, ktorý vyhral mestské derby nad Brooklynom 100:86, momentálne druhým najlepším tímom súťaže.

Tridsťpäťročný Paul Pierce sa stal najstarším hráčom histórie Bostonu, ktorý dosiahol v jednom zápase 40 bodov. Podarilo sa mu to pri výhre Celtics nad Clevelandom 103:91. Už trinástu prehru v rade si pripísali do tabuľky hráči Charlotte, tentoraz neuspeli 104:121 vo Phoenixe.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:

Boston - Cleveland 103:91 (27:25, 27:21, 28:26, 21:19)

Atlanta - Oklahoma 92:100 (20:23, 21:32, 25:18, 26:27)

Toronto - Detroit 97:91 (27:23, 22:26, 24:22, 24:20)

Orlando - Washington 90:83 (27:26, 25:24, 24:13, 14:20)

New York - Brooklyn 100:86 (26:23, 26:25, 23:19, 25:19)

Memphis - Milwaukee 90:80 (21:22, 22:12, 23:17, 24:29)

Sacramento - Golden State 131:127 (33:24, 30:31, 36:33, 32:39)

Indiana - Utah 104:84 (31:23, 22:8, 23:20, 28:33)

Phoenix - Charlotte 121:104 (28:27, 36:19, 33:22, 24:36)

Houston - Philadelphia 125:103 (33:24, 23:27, 33:28, 36:24)

Los Angeles Clippers - New Orleans 93:77 (22:16, 26:22, 27:18, 18:21)

Domov»Halové športy»Basketbal»Clippers vyrovnali klubový rekord, Oklahoma dominuje