Čína zdolala na Ázijskom pohári Uzbekistan 2:1 a postúpila

Číňania.
Číňania. (Autor: SITA/AP)
TASR|14. jan 2015 o 12:15

MELBOURNE. Futbaloví reprezentanti Číny si ako tretí tím na Ázijskom pohári zabezpečili účasť vo štvrťfinále. Vo svojom druhom vystúpení v B-skupine zvíťazili v Sydney nad Uzbekistanom tesne 2:1 a bez straty bodu vedú tabuľku o tri body pred Saudskou Arábiou a svojím stredajším súperom.

Uzbekistan sa síce ujal vedenia v 22. minúte po tečovanej strele Odila Achmedova, no Čína nezložila zbrane a v druhom polčase otočila skóre po zásahoch Wu Si a striedajúceho Sun Kche.

Už pred záverečným zápasom je tak jasné, že vyhrá skupinu, S. Arábia ani Uzbekistan ju už nemôžu predbehnúť, keďže majú s ňou horší vzájomný zápas. KĽDR je bez bodu na poslednej 4. priečke a už nemá nádej na postup.

Hráči Saudskej Arábie oživili šance na účasť v elitnej osmičke, keď pred 12.349 divákmi v Melbourne zdolali KĽDR presvedčivo 4:1.

KĽDR dohrávala duel s desiatimi hráčmi po tom, čo Ri Yong-Jik videl v 76. minúte za ruku v šestnástke červenú kartu.

/do štvrťfinále postupujú prvé dva tímy/

Domov»Futbal»Reprezentácie»Čína zdolala na Ázijskom pohári Uzbekistan 2:1 a postúpila