Čierny víkend v Anglicku: Arbitri sa mýlili pri ofsajdoch

Hernandez sa teší z víťazného gólu, ktorý rozhodcovia uznať nemali.
Hernandez sa teší z víťazného gólu, ktorý rozhodcovia uznať nemali. (Autor: SITA/AP)
Peter Filin|29. okt 2012 o 07:53

Deviate kolo futbalovej Premier League prinieslo tri nesprávne verdikty rozhodcov a pri každom šlo o víťazný gól.

1.Víťazný gól Hernandeza z ofsajdu

Pätnásť minút pred koncom zápasu držala o dvoch vylúčených oslabená Chelsea remízu s Manchestrom United. Prišla dorážka hosťujúceho Hernandeza, ktorý stál v jasnom ofsajde a United viedli 3:2. Domáci už vyrovnať nedokázali.

Hernandezov gól z ofsajdu v čase 5:30

Chelsea 2 - 3 Manchester United by warrant

2.Víťazný gól Artetu z ofsajdu

Rovnako rozhodol o svojom víťazstve Arsenal. Šesť minút pred koncom strelil gól Arteta, na ktorého smeroval center keď stál v ofsajde, hlavičkou gól ešte nedal, následnou dorážkou už áno. Arsenal vyhral nad Queens Park Rangers 1:0.

Artetov gól z ofsajdu v čase 2:30

Arsenal vs QPR 1-0 Highlights official by premierleaguegoals

3.Neuznaný víťazný gól Suaréza pre údajný ofsajd

V nadstavenom čase liverpoolskeho derby strelil Suaréz gól, ktorý mal znamenať víťazstvo Liverpoolu 3:2. Postranný rozhodca ale odmával ofsajd, ku ktorému nedošlo.