Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Cibulková v Linzi: Zabojujem o finále

Dominika Cibulková po tretí raz v tomto roku (predtým v Hertogenboschi a v Stanforde) postúpila do semifinále turnaja WTA. (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|14. okt 2011 o 19:59

Slovenská jednotka sa na turnaji v Rakúsku dostala medzi štyri najlepšie.

LINZ, BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková zdolala vo včerajšom štvrťfinále na turnaji WTA v rakúskom Linzi Austrálčanku ruského pôvodu Anastasiu Rodionovovú 6:7 (5), 6:2, 6:1.

„Ak zopakujem výkon z druhého a tretieho setu aj v sobotňajšom súboji s českou ľaváčkou Luciou Šafářovou, mohla by som mať dobrú šancu šancu na postup do finále,“ povedala natešená Dominika do telefónu krátko po víťaznom zápase. Zatiaľ stále čaká na svoj prvý turnajový titul.

Opäť pomalý začiatok

„Poďme!“ povzbudzovala sa 22-ročná Bratislavčanka po vydarených výmenách. V hale na kurte s tvrdým povrchom sa tak ako aj v predchádzajúcich stretnutiach s Angličankou Baltachovou či s Taliankou Erraniovou rozbiehala pomaly a prehrala prvý set. Potom však už vývoj zobrala do svojich rúk a rýchlou, nátlakovou hrou dostala súperku do defenzívy, nútila ju k chybám.

„Je to v hlave. Viem, čo mám hrať, ale sama si komplikujem situáciu. Ani teraz som v prvom sete nehrala svoj tenis,“ priznala slovenská jednotka. „V duchu som si povedala: Toto si riadne pokašľala, už môžeš hrať len lepšie. Uvoľnila som sa a od začiatku druhého setu som na Anastasiu tlačila. Rozbehala som ju do strán a darilo sa mi zakončenie. Našla som rytmus. To už bola moja hra.“

V treťom sete viedla Cibulková 5:0, keď dovolila Rodionovovej získať jediný gem. V hľadisku jej po prvom premenenom mečbale aplaudovala aj mama s babkou.

Nepríjemná Rodionovová

Cibulková (23. vo WTA) si s Rodionovovou (115.), ktorá pred dvoma rokmi dostala austrálske občianstvo, zlepšila zápasovú bilanciu na 4:2. Pri podávaní rúk sa však na seba príliš neusmievali.

„Anastasia je nepríjemná tenistka aj nepríjemný človek. Mám pocit, že žiadna z hráčok s ňou nehrá rada,“ vravela Cibulková. V prvom sete za stavu 4:3 sa Austrálčanke nepáčili nové loptičky, potom sa empajrovej rozhodkyni sťažovala na hluk v hľadisku a naťahovala čas. „Snažila sa narušiť moju koncentráciu, ale to sa jej nepodarilo. Už ju poznám. Zvykne robiť aj iné kúsky. Dnes sa celkom krotila.“

So Šafářovou má 2:0

So semifinálovou súperkou Šafářovou (27.) sa Cibulková stretla na turnajoch dva razy, obidve stretnutia vyhrala.

„S Luckou sa dobre poznáme,“ obrátila pozornosť na sobotňajší duel. „Je to nevyspytateľná hráčka. Má dobrý servis, šikovnú ľavú ruku. Bude to ťažký zápas, ale už sa naň teším. Zabojujem o finále!“

Cibulková hrala doteraz vo finále turnajov WTA dva razy. Na antuke v Amelia Islande 2008 podľahla Šarapovovej a v tom istom roku na tvrdom povrchu v Montreale aj jej krajanke Safinovej.

Vlani vypadla Dominika v Linzi už v 1. kole, a tak si pripíše body a na budúci týždeň by sa vo svetovom rebríčku mala vrátiť do top 20.

Súvisiace články