Dominika Cibulková vypadla na Australian Open 2017 v treťom kole.
Dominika Cibulková vypadla na Australian Open 2017 v treťom kole. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. okt 2017 o 13:57

Slovenská tenistka skončila už v prvom kole.

PEKING. Slovenská tenistka Dominika Cibulková vypadla na turnaji v čínskom Pekingu už v prvom kole. V pozícii nasadenej osmičky a svetovej desiatky prehrala s Belgičankou Elise Mertensovou 6:7 (4), 1:6.

Cibulková v prvom sete premárnila náskok 5:0 a za stavu 5:4 aj dva setbaly. Neskôr, keď zaostávala 5:6, rebrejkom ešte vyrovnala, ale tajbrejk jej nevyšiel.

V druhom sete už dominovala 21-ročná Belgičanka, ktorej vo svetovom renkingu patrí 38. pozícia.

Slovenka tak nenadviazala na tohtoročné víťazstvo nad Mertensovou v New Havene, kde svoju súperku zdolala 6:1, 6:3.

Postupujúca bude v druhom kole čeliť Francúzke Caroline Garciovej, ktorá ako víťazka predchádzajúceho turnaja vo Wu-chane mala voľný žreb na prvé kolo. Cibulková s ňou prehrala 3:6, 5:7 v treťom kole práve na spomenutom minulotýždňovom podujatí vo Wu-chane.

Dvojhra - 1. kolo:

Elise Mertensová (Belg.) - Dominika Cibulková (SR-8) 7:6 (4), 6:1 za 83 minút

Barbora Strýcová (ČR) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-1) 6:1, 2:0 - skreč, Muguruzová-Blancová odstúpila

Varvara Lepčenková (USA) - Lesia Curenková (Ukr.) 5:7, 6:4, 6:2

Christina McHalová (USA) - Sloane Stephensová (USA -15) 6:3, 6:0

Šuaj Pcheng (Čína) - Shelby Rogersová (USA) 7:6 (3), 3:6, 7:5

Jelena Vesninová (Rus) - Magda Linettová (Poľ.) 6:0, 0:0 - skreč, Linettová odstúpila

Coco Wandeweghová (USA) - Donna Vekičová (Chor.) 6:2, 6:2

Dvojhra - 2. kolo

Caroline Wozniacka (Dán.-5) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 6:2, 6:2

Alizé Cornetová (Fr.) - Angelique Kerberová (Nem.-10) 6:4, 6:4

Domov»Tenis»Cibulková vypadla v Pekingu už v prvom kole, v úvodnom sete nevyužila náskok 5:0