Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Chorvátsku reprezentáciu povedie Niko Kovač

(Autor: WIKIMEDIA)
SITA|16. okt 2013 o 15:58

Kovač je zatiaľ iba dočasným trénerom, prezident zväzu Davor Šuker mu však chce ponúknuť dlhodobú zmluvu.

ZÁHREB.Vedenie Chorvátskeho futbalového zväzu (HNS) prepustilo z funkcie trénera reprezentácie Igora Štimaca.

Štyridsaťšesťročný kouč priviedol svojich zverencov do baráže o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Brazílii, cieľom "vatrenych" však bol priamy postup na svetový šampionát.

Chorváti ukončili spomenutý kvalifikačný cyklus utorňajšou prehrou 0:2 v Škótsku. Štimac aj v dôsledku tejto prehry sám ponúkol svoju funkciu.

Člena tímu semifinalistov majstrovstiev sveta 1998 dočasne nahradil pri reprezentačnom kormidle doterajší tréner juniorského národného výberu Niko Kovač.

"Exekutíva HNS sa anonymným rozhodnutím zhodla, že pána Štimaca zbaví reprezentačných povinností a ukončila s ním kontrakt. Pre mňa to bolo nesmierne náročné, pretože Igor je môj priateľ a bývalý dlhoročný spoluhráč. Nelichotivé výkony a výsledky však boli neúprosné. Pred nadchádzajúcimi duelmi v play-off prevezme tím Niko Kovač. Zrejme mu ponúkneme dlhodobú zmluvu bez ohľadu na to, či postúpime do Brazílie alebo nie," vyhlásil prezident HNS Davor Šuker.

Počas aktívnej kariéry odohral Kovač v národnom drese 83 zápasov a strelil 14 gólov. Naposledy viedol chorvátsky výber do 21 rokov.

Súvisiace články