Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Chemes vykročil tou správnou nohou

Výborný výkon, ešte lepší výsledok. Volejbalisti Chemesu s Myjavou nestratili ani set a úspešné vstúpili do play–off. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 8. mar 2015 o 23:00

V treťom sete už jasne dominovali domáci, ktorí kontrolovali hru a výsledok.SP. NOVÁ VES. Volejbalová sobota na Spiši vyvrcholila play–off zápasom Chemesu Spišská Nová Ves so Spartakom Myjava.

Domáci volejbalisti naplno využili výhodu domáceho prostredia a po setoch 27:25, 25:23, 25:17 si pripísali na svoje konto prvé víťazstvo.

Víťazstvo je najdôležitejšie

Chemes vstúpil do zápasu veľmi dobre a stále si v prvom sete udržiaval šesťbodový náskok. Myjavčania dokázali vyrovnať na 23:23, ale výhodu setbalov mali len domáci a využili hneď ten druhý.

Druhý set bol vyrovnaný od prvej po poslednú loptu. Tretie dejstvo už patrilo Chemesu, ktorý kontroloval hru a skóre.

„Prvé kolo sa zvládlo v domácom prostredí. To je najdôležitejšie. Sú tam veci, ktoré sa mi nepáčili. Na druhej strane som hneď po zápase vyzdvihol veci, ktoré boli dobré. Posledný set už mal hlavu a pätu. Tam už sme boli pánmi na ihrisku a to je to, čo mužstvo potrebuje. S Myjavou si vždy vieme vytvoriť drámu. Play–off to sú také hojdačkové stretnutia. Ako som povedal, najdôležitejšie je, že sa vyhralo. Vonku nás nič ľahké nečaká,“ zhodnotil vystúpenie svojich zverencov tréner Chemesu Spišská Nová Ves Richard Vlkolinský.

Najlepší tretí set

Stretnutie začínalo až o dvadsiatej hodine. Štyristo divákov videlo veľmi kvalitný zápas. V prípade Chemesu možno skonštatovať, že to bolo doteraz najkvalitnejšie a okulahodiace stretnutie po príchode do metropoly Spiša.

Play–off zápasy už sú o niečom inom, ale prvý súboj s Myjavou zvládli zverenci trénera Vlkolinského výborne.

„Chceli sme vykročiť správnou nohou a to sa podarilo. Škoda prvého setu, kedy sme mali veľký náskok a vlastnými chybami sme im umožnili, aby sa na nás dotiahli. V druhom sete mali oni navrch, ale našou trpezlivou hrou sme aj tento set dotiahli do víťazného konca. V treťom dejstve sa vrátil Jakubov, ktorému sa darilo na prihrávke aj v útoku. V treťom sete išlo všetko tak, ako má. Hodnotím tento zápas ako veľmi dobrý. Len v tom treba pokračovať aj u nich,“ skonštatoval hráč Chemesu Spišská Nová Ves Peter Kašper.

Štvrťfinále play-off

VK MIRAD PU Prešov - VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (6, -23, 12, 19) - stav série: 1:0, 88 min, rozhodovali: Sluk a Servický

ŠK Chemes Spišská Nová Ves - TJ Spartak Myjava 3:0 (25, 23, 17) - stav série: 1:0, 89 min, rozhodovali: Drobňák a Tiňo

Spartak VKP Komárno - Slávia Svidník 3:1 (-21, 20, 9, 23).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.