Chelsea rozbila Sunderland, Arsenal prekvapujúco podľahol Stoke

TASR|1. nov 2008 o 18:20

V sobotňajších zápasoch 11. kola anglickej futbalovej Premiership deklasovala Chelsea Londýn hostí zo Sunderlandu zdrvujúco ...

LONDÝN. V sobotňajších zápasoch 11. kola anglickej futbalovej Premiership deklasovala Chelsea Londýn hostí zo Sunderlandu zdrvujúco 5:0. Troma gólmi sa predviedol francúzsky útočník Nicolas Anelka, ďalšie dva pridali obranca Alex a stredopoliar Frank Lampard.

Manchester United sa potrápil s nováčikom z Hullu, no nakoniec vyhral 4:3. Skóre otvoril už v tretej minúte Crisitano Ronaldo. "Tigre" odpovedali v 23. minúte, keď sa trafil Cousin. Potom však trikrát udreli "červení diabli" a v 56. minúte vyhrávali už 4:1. Hostia sa však nevzdali, 69. minúte znižoval Mendy a osem minút pred koncom zápasu upravil na rozdiel jediného gólu Geovanni.

Najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo na štadióne Stoke City, kde domáci futbalisti zdolali favorizovaný Arsenal Londýn 2:1. Prvý gól strelil už v 11. minúte Fuller, druhý pridal štvrťhodinu pred koncom Olofinjana. Arsenal, ktorý prišiel v 75. minúte o vylúčeného Robina van Persieho, krátko pred koncom ešte skorigoval, no na vyrovnanie mu už čas neostal.

sumáre:

Everton - Fulham 1:0 (0:0)

Gól: 87. Saha

Chelsea - Sunderland 5:0 (3:0)

Góly: 30., 45. a 53. Anelka, 27. Alex, 49. Lampard

Manchester United - Hull 4:3 (3:1)

Góly: 3. a 44. Ronaldo, 27. Carrick, 56. Vidič - 23. Cousin, 69. Mendy, 82. Geovanni (z 11m)

Middlesbrough - West Ham 1:1 (0:1)

Gól: 85. Mido - 21. Mullins

Portsmouth - Wigan 1:2 (0:1)

Gól: 82. Kranjčar - 45. Zaki (z 11m), 90. Heskey

Stoke - Arsenal 2:1 (1:0)

Gól: 13. Fuller, 73. Olofinjana - 90.+1 Clichy, ČK: 75. Van Persie (Arsenal)

WBA - Blackburn 2:2 (0:1)

Góly: 55. Bednář, 62. Miller - 11. McCarthy (z 11m), 89. Andrews ČK: 36. McCarthy

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea rozbila Sunderland, Arsenal prekvapujúco podľahol Stoke