Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Chelsea oficiálne ponúkla za Matiča 1,5 milióna eur

N. Matič veľmi túži po drese FC Chelsea a fanúšikovia MFK ho už zrejme v Čermeli neuvidia. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 11. aug 2009 o 18:25

Prezident MFK B. Podolák dal súhlas na zdravotné testy, odstupné sa mu však nepozdáva.KOŠICE. Prvého augusta oslávil Nemanja Matič 21. narodeniny. V nedeľu bol na štadióne v Čermeli, aby si pozrel duel MFK Košice - MŠK Žilina (0:2). Na tribúne však prežíval menšie muky.

Trpel na tribúne

"Samozrejme, že z tribúny je pre futbalistu sledovanie futbalu vždy ťažšie, ako ho prežívať priamo na ihrisku. Chlapci sa snažili, ale nevychádzala im finálna fáza, a keď sa dostali do sľubnej koncovky, nedokázali skórovať. Ak sa raz nedarí, tak sa nedarí. Žilinčania hrali svoju hru a vyhrali zaslúžene. Zápas bol o prvom góle. Keby sme ho strelili my, tak by sme neboli sklamaní," konštatoval Nemanja Matič, ktorého mrzí druhá domáca ligová prehra MFK po sebe.

Košický stredopoliar už nemal sadru na nohe, ktorú mal po faule Taliana Giovinca počas stretnutia na ME do 21 rokov vo Švédsku. Zlomenina priehlavkovej kosti sa hojí dobre a "Maňa" už chodí bez problémov. Na rade sú teraz individuálne tréningy. Včera sa mal stretnúť s prezidentom MFK Košice Blažejom Podolákom. "Buď budem trénovať v Košiciach, alebo sa vrátim do Srbska. Je ešte jedna eventualita, ísť do Belgicka za jedným trénerom, ktorý by sa mi individuálne dva týždne venoval. Trénovali by sme šesť hodín denne - dvakrát po tri hodiny," podotkol srbský futbalista, ktorý prišiel do Košíc aj preto, aby sa porozprával s prezidentom klubu Blažejom Podolákom.

Bez ďalších percent

Včera aj došlo k stretnutiu. "Dostal od nás súhlas, že môže ísť zajtra (dnes, pozn.) na zdravotné testy do Chelsey. Druhá vec je tá, že sme sa ešte nedohodli s londýnskym klubom na odstupnom. Dostali sme oficiálnu ponuku na 1,5 milióna eur (45 189 000 Sk). O tejto sume ešte budeme rokovať. Či sa nám podarí túto sumu zvýšiť, momentálne neviem povedať," povedal Blažej Podolák. A čo prípadné percentá z ďalšieho predaja? "FC Chelsea ich nedáva. Už sme si to preverili z viacerých strán. Londýnsky klub operuje s tým, že je hráč zranený. V súčasnosti chce málokto kúpiť zraneného hráča aj za takúto sumu. Matič však veľmi chce ísť do tohto klubu," dodal B. Podolák.


Zaujalo nás

Putnocký za 4 milióny

Pred začiatkom tejto sezóny nečakane prestúpil z MFK Košice do bratislavského Slovana brankár Matúš Putnocký. Odstupné za tohto mladého gólmana bolo podľa Blažeja Podoláka rovné 4 milióny korún, čiže 133 000 eur.

tp

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.