Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Chárovi už nehrozí trest za zákrok na Paciorettyho

Zdeno Chára. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. nov 2011 o 13:39

Zdeno Chára už môže byť pokojný. V Kanade sa rozhodlo o tom, že jeho faul na Maxa Paciorettyho z Montrealu v marcovom zápase NHL nebude predmetom trestného stíhania.

Po ôsmich mesiacoch prokurátor v Québecu hokejistov prípad vo štvrtok definitívne uzavrel.

Slovenský obranca Bostonu narazil 8. marca v Montreale Paciorettyho tvrdým zákrokom na mantinel. Domáci útočník sa pri tom nešťastne udrel o plexisklo, ktoré bolo umiestnené medzi oboma striedačkami.

Pri náraze si Pacioretty zlomil krčný stavec a utrpel otras mozgu. Do konca sezóny si už nezahral.

Zákrok Cháru na Paciorettyho

Chára dostal trest do konca zápasu, ale žiadny dodatočný postih od vedenia NHL nenasledoval. Pacioretty rozhodnutie ligového vedenia kritizoval, ale na políciu sa neobrátil.

Žalobca sa prípadom začal zaoberať na podnet montrealských fanúšikov. Po výsluchu Cháru a svedkov ho však v auguste uzavrel. Súčasné rozhodnutie znamená definitívnu bodku.

"Po dôkladnom preštudovaní všetkých informácií o tomto prípade nie sme presvedčení, že existuje dostatok dôkazov o (Chárovej) vine," znie stanovisko québeckej prokuratúry.

Ako pripomína portál iDnes.cz, inštitúcie majú vo veci jasno, no pre fanúšikov Canadiens je kapitán Bruins ďalej nepriateľom číslo jedna.

Bruins sa s Montrealom stretne v ďalšom súboji už v pondelok.

Súvisiace články