Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Chára si dal zo Stanleyho pohára ryžový nákyp

Zdenoa Chára si zo Stanleyho pohára vychutnáva ryžový nákyp. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|22. júl 2011 o 10:42

Zdeno Chára ukázal Stanleyho pohár na stretnutí s novinármi v Bratislave.

BRATISLAVA. Stanleyho pohár sa po šiestykrát objavil na Slovensku. Po Jiřím Bicekovi, Martinovi Cibákovi, Tomášovi Kopeckom, Miroslavovi Šatanovi, Kopeckom s Mariánom Hossom ho priniesol Zdeno Chára.

V mnohých veciach sa dá hovoriť, že obrovitý obranca sa zapísal do dejín víťazov NHL zo všetkých spomínaných najviac. Určite sa nemôže znevažovať prínos Hossu, Kopeckého či Šatana, ale Chára je ikonou Bostonu, hlavným lídrom a hlavne kapitánom.

S céčkom na drese priviedol tím profiligy k triumfu len ako druhý Európan po legendárnom Nicklasovi Lidströmovi, ktorému sa to podarilo v roku 2008 s Detroitom a spolu s brankárom Bruins Timom Thomasom patrí medzi najmedializovanejších hráčov zostavy trénera Clauda Juliena.

fotogalériu nájdeta na hokej.sme.sk

Chára ukázal slávnu trofej na tlačovej besede v Bratislave. Oficiálne oslavy pre verejnosť budú pokračovať v sobotu v Trenčíne o 16.30.

"Tradíciou na Slovensku je, že sa zo Stanleyho pohára vždy niečo je, čo nechcem porušiť ani ja, preto som si z neho dal ryžový nákyp," povedal Chára, ktorému najobľúbenejšie jedlo pripravili dobrí priatelia. Tí mu ho prvýkrát uvarili ešte počas pôsobenia v Ottawe.

((a))

Oslavuje sa v Trenčíne

Kapitán Bruins prezradil aj k program, ktorý ho čaká so Stanleyho pohárom na Slovensku. „Najprv sa stretnem so sponzormi v Bratislave. Na ceste do Trenčína máme ešte dve zastávky, potom máme súkromnú akciu s kamarátmi. Hlavný program bude v sobotu na trenčianskom námestí, ktorý bude spojený aj s autogramiádou a večer máme ešte jednu súkromnú akciu na trenčianskom hrade.“

Skúsený slovenský obranca dodal, že sa mu splnil sen ako každému hokejistovi, ktorý slávnu trofej vyhral. "Vždy som ho chcel vyhrať, ale človek si uvedomí veľkosť tohto triumfu až vtedy, keď ho získa. Táto sezóna mi zobrala ohromné množstvo síl, ale bolo to krásne."

Tridsaťštyriročný hokejista sa vyjadril aj k situácii okolo trenčianskej Dukly, ktorú by nerád spájal s prebiehajúcimi oslavami. "Rád sa stretnem s každým, aj keď ma pozvú na radnicu. Čo sa deje v Trenčíne nemám ako teraz ovplyvniť. Momentálne reprezentujem Boston Bruins a nechcem tieto veci spájať."

16739461_res.jpg

Norrisova trofej ho nemrzí

Trenčiansky rodák sa nakoniec na konci sezóny nedočkal Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu, ale zopakoval, že ho to nemrzí.

Chára sa momentálne pripravuje doma s Pavlom Demitrom a Mariánom Gáboríkom. "Je výborné, že mám možnosť trénovať s takými skvelými hokejistami. Osobne zatiaľ trénujem len na suchu, lebo predsa len bola sezóna dlhá a nohy potrebujú oddýchnuť.

Súvisiace články