Česko získalo bronz, Fínov zdolalo 3:2

(Autor: SITA)
Sportnet|20. máj 2012 o 14:58

Skóre otvoril Petr Průcha, Česi postupne nadobudli náskok 3:1 a Fíni sa zmohli už len na skorigovanie na 2:3.

V súboji o bronz sa stretli českí a fínski hokejisti. Skóre duelu otvoril Petr Průcha, Česi postupne nadobudli náskok 3:1 a Fíni sa zmohli už len na skorigovanie stavu na 2:3.

info
MS 2012:

SEMIFINÁLE, sobota 19. mája:

(Helsinki):

- Rusko - Fínsko 6:2

- Česko - Slovensko 1:3

FINÁLE: Rusko - Slovensko (19.30, Helsinki)

ONLINE PRENOS

FÍNSKO - ČESKO 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Góly: 13. Průcha (Krajíček, Hemský), 18. Novotný (Kašpar), 19. Krejčí - 17. Pyörälä (Immonen, Järvinen), 50. Jokinen (Mäenpää, Koivu)

Fínsko: Vehanen - Mäenpää, Hietanen - Kukkonen, Jaakola - Niskala, Salmela - Väänänen, Järvinen - Jokinen, Koivu, Filppula - Pihlström, Kontiola, Joensuu - Kiiskinen, Kapanen, Komarov - Pyörälä, Immonen , Granlund

Česko: Štěpánek - Němec, Nakládal - Čáslava, Krejčík - Krajíček, Mojžíš - Blaťák - Frolík, Krejčí, Plekanec - Tenkrát, Hemský - Průcha, Koukal, Nedvěd - Vondrka, Petružálek, Novotný, Kašpar

Pozrite si fotogalériu z boja o bronz >>

XXX - Najlepšími hráčmi zápasu sú Jokinen a Štěpánek.

XXX - Koniec zápasu.

60. min. Česi sa snažia z posledných síl držať Fínov mimo svojej bránky.

59. min. Fíni v drvivom tlaku, Jokinen páli z prvej, netrafil dobre puk, Fíni hrajú bez brankára.

58. min. Ďalšie strely na českého brankára, ani po viacerých dobrých šanciach Fíni nevedia vyrovnať.

57. min. Hietanen s dvoma strelami, Štěpánek chytá, Fíni zovreli Čechov pri bránke.

56. min. Nakládal ide po tretí raz na trestnú lavicu, Filppulu zasiahol do tváre.

54. min. Mäenpää v šanci, nedáva, Fíni neustále útočia. Aj strelu Kappanena Štěpánek chytá do lapačky.

52. min. Prihrávka pred českú bránku, gól z toho nie je, Fíni zostávajú v útoku. Fínski hokejisti neustále strieľajú na Štěpánka, ale tomu sa napokon podarilo prerušiť hru.

51. min. Petr Nedvěd ide za sekanie na trestnú, Fíni s ďalšou presilovkou.

50. min. Puk sa z buly dostal k Jokinenovi a ten po rýchlej akcii prekonáva parádnou strelou Štěpánka.

50. min. Nakládal ide opäť na trestnú za krosček zozadu na Kappanena.

49. min. Kontiola vo výbornej príležitosti, ale puk už nestihol spracovať.

47. min. Pihlström v obrovskej šanci pred Štěpánkom, keď naňho česká obrana zabudla, Kontiola v potýčke s Nakládalom, obaja idú na trestnú lavicu.

46. min. Českí hokejisti spoza bránky v dobrej príležitosti, ale je z toho len strkanica pred brankárom Vehanenom.

44. min. Česi hrajú bez brankára, budú hrať presilovku vďaka Joensuuho bráneniu v hre.

43. min. Fínski hokejisti zachytili českú rozohrávku a Kappanen takmer skóroval, českí obrancovia ho však stihli ustrážiť. Aj strela Hietanena skončila u Štěpánka.

42. min. Fíni držia puk na hokejkách, ale nedarí sa im vypracovávať si príležitosti.

XXX - Začala sa tretia tretina.

XXX - Skončila sa druhá tretina.

40. min. Druhú tretinu už hráči len dohrávali, k vážnejšej príležitosti sa nedostali.

39. min. Českí hokejisti nepúšťajú Fínov k svojej bránke, Fíni s viacerými nepresnosťami.

35. min. Fíni zovreli Čechov, ale nedarí sa im ani po viacerých strelách prekonať Štěpánka. Každý tím má po jednom vylúčenom hokejistovi, hrá sa 4 na 4. Jokinen je na trestnej za sekanie, Čáslava za filmovanie.

31. min. Fínski hokejisti sa snažia vytvoriť si tlak, celkovo je však hra plná nepresností. Prečíslenie Čechov, ale Krejčí nemohol strieľať z prvej, gól už z akcie nepadol.

28. min. Granlund poslal vynikajúcu prihrávku Koivovi, ale jeho tvrdá strela Štěpánka neprekonala.

26. min. Česi sa po drvivom tlaku Fínov dostávajú k puku, ale je z toho len zakázané uvoľnenie.

23. min. Po tlaku Fínov sa k šanci dostávajú aj Česi, ale ani nadvakrát neprekonávajú Vehanena.

21. min. Fíni sa hneď na začiatku tretiny pustili do útoku, pred českou bránkou menšia skrumáž, ale gól z toho nebol.

XXX - Začiatok druhej tretiny.

XXX - Skončila sa prvá tretina.

19. min. Prečíslenie Čechov, Fíni absolútne nezvládli akciu a nechali Vehanena takmer samého, Česi vedú už 3:1.

18. min. Fínsky brankár si smolne zrazil puk do vlastnej bránky po strele Novotného.

17. min. Pyörälä dostal výbornú prihrávku, obišiel českého obrancu a zakončil medzi betóny českého brankára.

15. min. Fíni sa dostali do útoku, Česi ich nevedeli vytlačiť od brankára, Kukkonen vystrelil, ale puk skončil u brankára Štěpánka.

13. min. Krajíček vystrelil, Průcha tečoval, Vehanen dostáva gól.

12. min. Plekanec bol pred brankárom Vehanenom faulovaný, Česi majú presilovku.

9. min. Česi sa ubránili fínskej presilovke, Granlund dvakrát v šanci, no gól z toho nebol.

7. min. Plekanec ani na dvakrát neprekonal Vehanena. Tenkrát ide na trestnú lavicu za faul na Koiva.

5. min. Fíni v ďalšej šanci, ale Štěpánek prikryl puk po strkanici pri bránkovisku.

3. min. Kappanen v prvej veľkej šanci, český brankár Štěpánek s dobrým zákrokom. Na druhej strane prvá strela Čechov, ale fínsky brankár zostáva neprekonaný.

1. min. Začal sa zápas o bronz medzi tímami neúspešných semifinalistov z Česka a Fínska.