Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Českí futbalisti si roztrhali obleky a urážali kritika

Česko oslavovalo postup na ME . (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál|17. nov 2011 o 18:35

Bola to mladícka nerozvážnosť. Začali to mladší a, bohužiaľ, sa to šírilo ako epidémia, reagoval na správanie hráčov manažér Šmicer.

Bola to mladícka nerozvážnosť. Začali to mladší a, bohužiaľ, sa to šírilo ako epidémia, reagoval na správanie hráčov manažér Šmicer.

BRATISLAVA. Zrejme jemne pivom či šampanským posilnení českí futbalisti sa chytili na letisku v Podgorici okolo pliec. Hopkali, tlieskali a spievali: „Radek Drulák nemá č...k.“ Opakovali s rehotom.
Týmto pokrikom okrem iného oslavovali Česi na čele s kapitánom Tomášom Rosickým postup na majstrovstvá Európy 2012.

Narážali na kritiku, ktorú na nich adresoval bývalý reprezentant po remíze v kvalifikačnom zápase proti Škótsku 2:2. „To je obrázok celého futbalového zväzu. Hráči to iste nemali z vlastnej hlavy. Asi ich niekto na to vyhecoval,“ reagoval Drulák, ktorý podľa televízie Nova zvažuje podať na futbalový zväz i na niektorých hráčov žalobu.

Roztrhali obleky

Drulák bol azda najväčším kritikom reprezentácie – najviac útočil na trénera Michala Bílka. „Baroš už nikoho nepredbehne. Na čo tam ten Bílek sedí? Buď tomu nerozumie a nech ide 'do prdele', alebo má strach toho hráča vystriedať, že mu nabudúce nepríde. Podľa mňa nie je osobnosť a nikdy ani nebol,“ rýpal vtedy Drulák, vicemajster Európy z roku 1996.

„Drulák pre mňa nie je dôležitý. Som rád, že sme na ME postúpili,“ reagoval pokojne Bílek, ktorého zverenci postup oslávili riadne divoko. „My to Euro rovnako vyhráme,“ kričali. Na ruzynskom letisku vyšli hráči do haly v roztrhaných oblekoch a košeliach.

„Bola to taká mladícka nerozvážnosť. Začali to tí mladší a, bohužiaľ, sa to šírilo ako epidémia. Chcel by som sa ospravedlniť. Hráči si všetko za svoje náklady odkúpia a nabudúce už zase pôjdeme v krásnych oblekoch,“ tvrdil manažér českej reprezentácie Vladimír Šmicer.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články