Bývalý šampión UFC je obvinený z pokusu o vraždu, vinu popiera

Bývalý šampión UFC Cain Velasquez.
Bývalý šampión UFC Cain Velasquez. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. nov 2022 o 15:45

Cain Velasquez údajne strieľal na muža, ktorý mal zneužiť jeho dieťa.

SAN JOSE. Americký zápasník MMA Cain Velasquez na súde v americkom San Jose vyhlásil, že sa cíti nevinný v prípade pokusu o vraždu, ktorého sa údajne dopustil koncom februára tohto roka.

Štyridsaťročný niekdajší protagonista zmiešaných bojových umení (MMA) a dvojnásobný majster sveta v ťažkej váhe organizácie UFC sa vraj snažil ublížiť mužovi, ktorý mal sexuálne zneužiť jeho štvorročné dieťa.

Velasqueza v marci obvinili z toho, že 28. februára vo svojom aute vo vysokej rýchlosti na diaľnici v Silicon Valley naháňal iné vozidlo, v ktorom sedel údajný násilník so svojimi rodičmi.

Počas naháňačky zápasník úmyselne narazil do druhého auta a potom naň niekoľkokrát vystrelil z pištole. Podľa prokurátora Velasquez zasiahol staršieho muža, ktorý šoféroval, do ruky a do oblasti trupu.

Caina Velasqueza prepustili z väzenia 9. novembra na kauciu vo výške milión USD a odvtedy musí nosiť zariadenie, ktoré monitoruje jeho polohu.

Po tom, čo poprel svoju vinu, požiadal sudcu, aby mu povolil účasť na podujatí Lucha Libre v štáte Arizona. Zatiaľ nie je známe, či dostal povolenie.

Nachádzate sa tu: