Mainz doma hladko porazil Lipsko.
Mainz doma hladko porazil Lipsko. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. apr 2018 o 17:59

Dortmund iba remizoval v Brémach.

BERLÍN. Futbalisti Mainzu zvládli v nedeľu domáci zápas 32. kola Bundesligy proti trápiacemu sa Lipsku a zvíťazili 3:0.

Zostupom ohrození domáci sa vďaka víťazstvu posunuli zo zostupových priečok na 14. miesto, ktoré zaručuje zotrvanie v najvyššej súťaži.

Hráči Lipska si v posledných štyroch zápasoch pripísali až tri prehry, čím si výrazne skomplikovali boj o európske poháre.

Brémy, ktoré si s predstihom zabezpečili bundesligovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu, nemali v nedeľňajšom zápase proti Dortmundu stále bojujúcemu o pohárovú Európu čo stratiť.

Hostia sa dostali do vedenia v 19. minúte zásluhou Reusa, ktorý volejom upratal odrazenú loptu za chrbát českého brankára Pavlenku.

Werderu sa však podarilo ešte do prestávky vyrovnať, keď na dvakrát pretlačili loptu do siete Dortmundu.