Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Ivan Buchinger posiela tvrdý odkaz Silvovi. Je to bojovník, ktorý nič nedokázal

(Zdroj: Facebook: Ivan Buchinger)
Vladimír Bilohuščin|22. sep 2021 o 09:30 (aktualizované 22. sep 2021 o 09:30)

Slovná prestrelka medzi Silvom a Buchingerom sa vyostruje.

BRATISLAVA. Na špici velterovej váhy to začína poriadne vrieť. Konkrétne medzi potencionálnymi titulovými vyzývateľmi Ivanom Buchingerom a Leandrom "Apollom" Silvom.

Po tom, čo Buchinger avizoval útok na tretí opasok, tentokrát ten, ktorý drží David Kozma, sa Silva obul práve do slovenskej hviezdy. A to "Buki" nenechal bez odozvy.

„Nedá mi nereagovať na ohlasy Apolla. Vnímam ho ako dobrého bojovníka vo svojej váhovej kategórii, ale nemá právo ma urážať taký bojovník, ktorý ešte nič nedokázal, nemá žiadne úspechy, opasky. Na rozdiel odo mňa.


Myslím si, že som toho dokázal naozaj veľa. Bol som už šampiónom vo viacerých organizáciách vo svete. Myslím si, že som naozaj silný vlk a preto sa pýtam: Who the fu*k is that guy?

Že on chce so mnou zápasiť? Však nie je žiadny šampión! Ja s ním nemám nič spoločné! Je mi trápne, že sa chce takto zviditeľniť,“ odkázal slovenský bojovník na sociálnych sieťach.

Zároveň Buchinger podotkol, že jediný, kto má právo si vyberať súpera, je David Kozma, ktorý je držiteľom opasku velterovej váhy. Aj na neho má však Ivan jednu pripomienku.

„Kozma nejako stíchol, keď začul, že prichádza vlk,“ upozornil.

Situácia vo velterovej váhe je momentálne veľmi zaujímavá, nakoľko okrem Silvu a Buchingera sa o slovo takmer s určitosťou prihlási aj víťaz súboja Brito vs. Kníže, ktorý uvidíme už tento víkend.

Promotéri organizácie Oktagon MMA tak majú nad čím premýšľať. V hre je viacero alternatív.

Vladimír Bilohuščin
Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články