Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Brejčák nenastúpi, vyradilo ho zranené rameno

Obranca Daniel Brejčák. Popradu zrejme bude chýbať niekoľko týždňov. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 26. sep 2013 o 00:00

Zrejme niekoľko týždňov bude v popradskej zostave chýbať skúsený obranca Daniel Brejčák.

V nedeľňajšom zápase v Banskej Bystrici si v jednom zo súbojov poranil pravé rameno.

POPRAD. „Kamzíkov“ čakajú v priebehu najbližších dvoch dní dve domáce stretnutia. Dnes privítajú reprezentačnú dvadsiatku, zajtra vojakov z Trenčína.

Nahustený program bude pokračovať, v nedeľu Popradčania cestujú do Piešťan a v utorok sa predstavia opäť na domácom ľade v súboji so Skalicou. Vo všetkých týchto dueloch s určitosťou do bojov nezasiahne spomínaný Daniel Brejčák.

„Do konca druhej tretiny ostávalo asi päť minút. Snažil som sa vypichnúť puk z našej obrannej tretiny do stredného pásma a práve, keď som sa naťahoval, ma súper narazil na mantinel. Hneď som cítil, že mi tam niečo prasklo. Išiel som na striedačku, skúsil som ešte jedno striedanie, ale už ma to bolelo. Zápas sa tak pre mňa skončil,“ opísal situáciu, pri ktorej došlo k zraneniu popradský zadák.

Počas celej tretej tretiny si potom v kabíne rameno chladil ľadom. V najbližších dňoch ho čaká lekárske vyšetrenie, ktoré ukáže viac.

„Ruku mám zafixovanú v ortéze, uvidíme, ako to bude vyzerať po týždni. Mám naordinovaný pokoj, dúfam, že to bude trvať čo najkratšie,“ zaželal si Brejčák.

Spoluhráčom bude držať prsty

Hokejisti neradi sledujú vystúpenie svojich spoluhráčov z tribúny, najradšej sú priamo na ľade. Dano ešte nevie, či sa v najbližších domácich zápasoch objaví na popradskom zimáku.

„Mám už za sebou dosť zranení a na psychiku je to ďalší úder. Nie som ešte rozhodnutý, či budem v hľadisku. Možno sa skryjem niekde do kúta a budem chalanom držať prsty. Čakajú ich ťažké zápasy, dúfam, že to zvládnu,“ poznamenal bek HK Poprad.

Vstup do sezóny „kamzíkom“ nevyšiel. Po úvodných štyroch kolách sú v tabuľke s tromi bodmi na poslednom mieste.

„Nálada v kabíne je všelijaká. Zápasy si zatiaľ prehrávame sami, robíme zbytočné chyby ako naposledy v Banskej Bystrici. Najbližšie duely sú dôležité, aby sa psychika podvihla. Chalanov teraz čakajú štyri zápasy v priebehu šiestich dní. Zahrajú si do sýtosti. Vyzerá to tak, že dvadsiatka poskladala tohto roku veľmi dobrý tím, bude to ťažký zápas. Nemôžu nič podceniť. Trenčín príde s viacerými hráčmi, ktorí v minulosti hrali v NHL, čo bude pre divákov veľkým lákadlom,“ naznačil Brejčák.

Má z toho zmiešané pocity

Na pohode určite hráčom nepridáva ani celková situácia v klube a meste. Všetci ale veria v dobré správy a v zlepšenie daného stavu.

„Mňa osobne to veľmi mrzí, že sa neťahá za jeden povraz. Mám z toho všetkého zmiešané pocity. Verím, že teraz, keď spolu našli spoločnú reč, to už bude lepšie. Hokeju to určite neprospieva, keď hráči hlavami nie sú tam, kde by mali byť,“ zdôraznil Brejčák.


Súvisiace články