Brazília zdolala Argentínu, Messi nedal 13. penaltu v kariére

Pereyra z Argentíny, vľavo beží Neymar, vpravo Luiz Gustavo.
Pereyra z Argentíny, vľavo beží Neymar, vpravo Luiz Gustavo. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. okt 2014 o 16:39

Brazília vyhrala v Pekingu nad Argentínou vďaka dvom gólom Diega Tardelliho.

PEKING. V sobotňajšom prestížnom futbalovom prípravnom stretnutí medzi Brazíliou a Argentínou sa z víťazstva 2:0 tešila krajina päťnásobných majstrov sveta.

Oba góly Brazílčanov na štadióne Vtáčie hniezdo v Pekingu zaznamenal útočník Atlética Mineiro Diego Tardelli. Úradujúci vicemajstri sveta mohli ešte v prvom polčase vyrovnať na 1:1, ale Lionel Messi nepremenil v 41. minúte pokutový kop po faule na Ángela Di Maríu.

Hviezda FC Barcelona neuspela z bieleho bodu v troch z posledných štyroch pokusov. Celkovo to bola trinásta nepremenená penalta Messiho v kariére.

Messiho zámer vystihol brankár Jefferson. "Študoval som, ako Lionel kope penalty. Čakal som do poslednej sekundy, potom som sa hodil. Vybral si svoju lepšiu stranu a ja som šťastný," uviedol pre Globo brankár Botafoga.

Brazílčania zaznamenali v 101. vzájomnom dueli proti Argentíne 40. víťazstvo, 37-krát sa z triumfu tešili ich súperi a 24 duelov sa skončilo nerozhodne. Po sobote majú tesne aktívnejšie skóre Brazílčania - 159:158.

Brazília - Argentína 2:0 (1:0)

Góly: 28. a 64. Diego Tardelli

1:0:

2:0:

A pre fajnšmekrov góly aj s komentátorom:

Domov»Futbal»Reprezentácie»Brazília zdolala Argentínu, Messi nedal 13. penaltu v kariére