Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Box: Nedeľa - finále - kategórie do 48, 54, 60, 69, 81 a nad 91 kg

SITA|29. aug 2004 o 18:45

ATÉNY 29. augusta (SITA) - Súhrn výsledkov nedeľňajších finálových súbojov v boxe na olympijských hrách v Aténach a konečné poradie v kategóriách do 48, 54, 60, 69, 81 kg a nad 91 kg:


Kategória do 48 kg:

finále: Yan Bhartelemy Varela (Kuba) - Atagun Yalcinkaya (Tur.) 21:16

Konečné poradie: 1. Yan Bhartelemy Varela (Kuba), 2. Atagun Yalcinkaya (Tur.), 3. Sergej Kazakov (Rus.) a Šiming Zou (Čína), 5. Alexander Nalbandijan (Arm.), Alfonso Pinto (Tal.), Joseph Jermia (Namíb.) a Hong Moo-Won (Kór. rep.)


Kategória do 54 kg:

finále: Guillermo Rigondeaux Ortiz (Kuba) - Worapoj Petchkoom (Thaj.) 22:13

Konečné poradie: 1. Guillermo Rigondeaux Ortiz (Kuba), 2. Worapoj Petchkoom (Thaj.), 3. Bahodirjon Sultanov (Uzb.) a Aghasi Mammadov (Azerb.), 5. Andrew Kooner (Kan.), Gennadij Kovaľov (Rus.), Nestor Bolum (Nigéria) a Maksim Tretiak (Ukr.)


Kategória do 60 kg:

finále: Mario Cesar Kindelan Mesa (Kuba) - Amir Khan (V. Brit.) 30:22

Konečné poradie: 1. Mario Cesar Kindelan Mesa (Kuba), 2. Amir Khan (V. Brit.), 3. Serik Jeleulov (Kazach.) a Murat Chračev (Rus.), 5. Domenico Valentino (Tal.), Baik Jong-sub (Kór. rep.), Rovšan Husejnov (Azerb.) a Sam Rukundo (Uganda)


Kategória do 69 kg:

finále: Bachtijar Artajev (Kazach.) - Lorenzo Aragon Armenteros (Kuba) 36:26

Konečné poradie: 1. Bachtijar Artajev (Kazach.), 2. Lorenzo Aragon (Kuba), 3. Kim Jung-joo (Kór. rep.) a Oleg Sajtov (Rus.), 5. Juan Camilo Novoa Aguinaga (Kol.), Ruslan Chairov (Azerb.), Šerzod Husanov (Uzb.) a Viktor Poljakov (Ukr.)


Kategória do 81 kg:

finále: Andre Ward (USA) - Magomed Aripgadijev (Bielor.) 20:13

Konečné poradie: 1. Andre Ward (USA), 2. Magomed Aripgadijev (Bielor.), 3. Utkirbek Hajdarov (Uzb.) a Ahmed Ismail (Egypt), 5. Jevgenij Makarenko (Rus.), Ihsan Yildirim Tarhan (Tur.), Elias Pavlidis (Gréc.) a Lei Ju-ping (Čína)


Kategória nad 91 kg:

finále: Alexander Povetkin (Rus.) - Mohamed Aly (Egypt) - bez boja, Aly na finále nenastúpil

Konečné poradie: 1. Alexander Povetkin (Rus.), 2. Mohamed Aly (Egypt), 3. Roberto Cammarelle (Tal.) a Michel Lopez Nunez (Kuba), 5. Jason Estrada (USA), Jaroslav Jaksto (Litva), Alexej Mazikin (Ukr.) a Muchtarchan Dildabekov (Kazach.)


Súvisiace články