Boston prehral s Buffalom 0:6, Sekera dvakrát asistoval

Hráč Buffala strieľa jeden zo šiestich gólov.
Hráč Buffala strieľa jeden zo šiestich gólov. (Autor: SITA/AP)
TASR|9. feb 2012 o 07:06

V štvorzápasovom programe zámorskej hokejovej NHL v noci na štvrtok sa do bodových štatistík zapísali traja Slováci.

NEW YORK. Obranca Andrej Sekera prispel dvoma asistenciami k debaklu Bostonu Bruins v Buffale 6:0. Dvadsaťpäťročný zadák "šabieľ" tak v prebiehajúcej sezóne nazbieral jubilejných desať bodov za dva góly a osem prihrávok.

Z víťazstva sa tešil aj Ľubomír Višňovský, ktorý jednou asistenciou pomohol k triumfu svojho Anaheimu nad Carolinou 3:2 po predĺžení.

Víťazný gól "káčerov" strelil v tretej minúte nadstaveného času Correy Perry. Tridsaťpäťročný Višňovský nazbieral v tomto ročníku už 21 kanadských bodov (5+16).

Rovnako má na konte (6+15) aj jeho dlhoročný reprezentačný spoluhráč Michal Handzuš zo San Jose Sharks vďaka gólu do siete Calgary. Domácim však na body nestačil, keď podľahli Flames tesne 3:4.

Buffalo - Boston 6:0 /za domácich Sekera 0+2/

Anaheim - Carolina 3:2 pp /za domácich Višňovský 0+1/

San Jose - Calgary 3:4 /za domácich Handzuš 1+0/

Detroit - Edmonton 4:2

Domov»Hokej»NHL»Boston prehral s Buffalom 0:6, Sekera dvakrát asistoval