Bondra, Hossa i Demitra asistovali, Pittsburgh s 18. prehrou v sérii

TASR|23. feb 2004 o 12:57

New York 23. februára (TASR) - Traja slovenskí hokejisti sa zapísali do kanadského bodovania v piatich nedeľňajších zápasoch NHL. Po asistencii mali Peter ...

New York 23. februára (TASR) - Traja slovenskí hokejisti sa zapísali do kanadského bodovania v piatich nedeľňajších zápasoch NHL. Po asistencii mali Peter Bondra i Marián Hossa pri víťazstve Ottawy v Pittsburgu 6:3, prihrávka na gól Pavla Demitru nezabránila prehre St. Louis s Chicagom 2:3 po predĺžení.

Hetrikom a jednou asistenciou pomohol český hokejista Martin Havlát k výhre Ottawy na ľade Pittsburghu 6:3. Tučniaci tak prehrali už osemnásty zápas za sebou, čo je najviac v histórii súťaže. Negatívny rekord NHL to však nie je - Pittsburgh totiž raz prehral až po predĺžení a získal jeden bod. Maximom zostáva 17 prehier za sebou - Washington Capitals v sezóne 1974/75 a San Jose Sharks v sezóne 1992/93 prehrali vždy v riadnom hracom čase. Pre Pittsburgh, ktorý naposledy vyhral 12. januára s Philadelphiou, to bola zároveň štrnásta domáca prehra za sebou.

Ottawa sa po zisku oboch bodov dostala na čelo NHL s 81 bodmi pred Toronto, Detroit a Philadelphiu (po 80) a už deväťkrát neokúsila trpkosť prehry. V jej drese si po asistencii pripísali Peter Bondra a Marián Hossa. za domácich mal Tomáš Surový tri mínusové body. Havlát dosiahol svoj štvrtý hetrik v kariére, gólom 14 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky však hráčov Pittsburghu poriadne rozhneval - tí totiž šiesti na ľade zatlačili súpera do defenzívy, ale český hráč sa do bránenia vôbec nezapojil a iba "číhal" na príležitosť. "Ak je toto cesta, akou chce dosahovať hetriky, v poriadku. Raz sa mu to však vráti...," komentoval situáciu obranca Pens Brooks Orpik a jeho spoluhráč Ryan Malone dal Havlátovi po hetriku aj fyzicky najavo, čo si o jeho počínaní myslí.

Nezvyčajný strelec Stephane Robidas rozhodol v predĺžení o triumfe Chicaga nad St. Louis 3:2 po predĺžení. Pre málo produktívneho zadáka to bol prvý gól za jastrabov, kam prišiel v novembri z Dallasu a celkove iba druhý zásah v sezóne. Hosťom nepomohla ani jedna asistencia slovenského útočníka Pavla Demitru.

Patrik Eliáš dvoma gólmi a Scott Gomez dvoma asistenciami sa postarali o víťazstvo New Jersey nad Calgary 3:1. Zlomovým momentom zápasu bola päťminútová presilovka hostí za nerozhodného stavu v polovici zápasu, počas ktorej plamene nedokázali ani raz vystreliť na brankára Martina Brodeura. Diabli hneď po vyrovnaní pomeru síl na ľade udreli a Eliáš strelil víťazný gól. Český útočník má päť presných zásahov v uplynulých troch zápasoch, Gomez 10 asistencií v šiestich zápasoch.

Iba štrnásť streleckých pokusov stačilo Coloradu k výhre na ľade Minnesoty 3:1. Lavíny skórovali v každej tretine, hoci ani v jednej neohrozili brankára Dwayne Rolosona viac ako piatimi strelami a zastavili tak sériu troch prehier za sebou. V domácom drese sa snažil Slovák Marián Gáborík, za dvadsať minút na ľade vystrelil päťkrát, ale do štatistík sa nezapísal.

Osemnáste čisté konto v kariére si pripísal brankár Dallasu Marty Turco, keď v dueli s Anaheimom (4:0) kryl všetkých štrnásť pokusov. Rozbehnuté hviezdy už doma neprehrali osem zápasov za sebou.

MINNESOTA - COLORADO 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 28. Chouinard (Daigle, Zjuzin) - 7. Hejduk (Clark), 37. Sakic (Kariya), 51. Kariya. Strely na bránku: 25:14, brankári: Roloson - Aebischer, 18.568 divákov.

PITTSBURGH - OTTAWA 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)

Góly: 17. Morozov (Jackman, Bradley), 22. Kraft (Kolcov), 38. Malone (Scuderi) - 3. Vermette (Rachůnek, Payer), 6. Havlát (Langfeld), 19. Phillips (Havlát, Langfeld), 39. Neil (BONDRA, HOSSA), 57. Havlát (Spezza), 60. Havlát (Rachůnek). Strely na bránku: 26:34, brankári: Aubin - Prusek, 11.780 divákov.

CHICAGO - ST. LOUIS 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 12. Bell (Dempsey, Berard), 59. Calder (Berard, Ruutu), 65. Robidas (McLean, Vandermeer) - 6. Tkachuk (DEMITRA, Bäckman), 58. Weinrich (Mayers). Strely na bránku: 30:30, brankári: Anderson - Osgood, 14.045 divákov.

DALLAS - ANAHEIM 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 18. Lehtinen (Matvichuk, Turgeon), 29. Modano (DiMaio, Lehtinen), 41. Morrow (Guerin, Arnott), 49. Turgeon (Numminen, Young). Strely na bránku: 29:14, brankári: Turco - Giguere, 18.532 divákov.

NEW JERSEY - CALGARY 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Eliáš (Niedermayer, Gomez), 37. Eliáš (Gomez, Langenbrunner), 60. Stevenson (Pandolfo, Niedermayer) - 26. Kobasew (Reinprecht, Lydman). Strely na bránku: 26:19, brankári: Brodeur - Kiprusoff, 17.733 divákov. mp fi

Domov»Hokej»NHL»Bondra, Hossa i Demitra asistovali, Pittsburgh s 18. prehrou v sérii